Jump to content



Logitech G9x vs G500


petran_x13

Recommended Posts

Λιπών παίδες είμαι σε αναζήτηση νέου ποντικιού και η καλύτερη επιλογή μου φαίνετε ότι είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570324&u=LOGITECH-910-001153-G9X-LASER-MOUSE και: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570314&u=LOGITECH-912-001263-G500-GAMING-MOUSEεσείς τη προτείνετε…? Τώρα είμαι υπερήφανος κάτοχος ενός G5 old και έχω να πω ότι είναι μακρά το καλύτερο πο ποντίκι που είχα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

10 ατομα αν ρωτησεις, 10 διαφορετικες απαντησεις θα παρεις. Εμενα πχ μου αρεσει καλυτερα το G9x. To ποντικι ειναι καθαρα προσωπικο θεμα. Πηγαινε σε ενα μαγαζι και δες πως καθεται στο χερι σου. Μονο ετσι θα μπορεσεις να παρεις την σωστοτερη απαντηση. Απο σενσορα τα ιδια πραγματα πρεπει να ειναι και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο,εγω π.χ πηγα στο μαγαζι (ποτε online αγορες για ποντικι) να δοκιμασω και δεν ηθελα να χαλασω παραπανω απο 35 ευρω.Αλλα στο χερι μου κατι roccat (που παρεπιπτοντως εχουν κακης ποιοτητος πλαστικο),αλλα ακομη και το mx518 ηταν μικρα.Ετσι αναγκαστηκα και πηρα το G500,το οποιο εφαρμοζει στο χερι μου μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Thanks παίδες δίκιο έχετε θα ξαναδοκιμάσω βλέπετε το G9x για το G500 δεν έχω γνώμη αλλά αν κρίνουμε από το G5 που μοιάζουν πολύ θα είναι πολύ άνετο...:meeting::meeting:

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο δίλλημα που τελικά χθες κατέληξε με την αγορά του G500. Προσωπικά το νιώθω πιο ξεκούραστο στο χέρι, κυρίως ο αντίχειρας.

Θα μπορούσες επίσης να ζητήσεις απο κάποιο κατάστημα να σου ανοίξουν το κουτί και να δοκιμάσεις ποιο εφάπτεται καλύτερα στον χέρι σου (προσωπικά αυτό έκανα).

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο,εγω π.χ πηγα στο μαγαζι (ποτε online αγορες για ποντικι) να δοκιμασω και δεν ηθελα να χαλασω παραπανω απο 35 ευρω.Αλλα στο χερι μου κατι roccat (που παρεπιπτοντως εχουν κακης ποιοτητος πλαστικο),αλλα ακομη και το mx518 ηταν μικρα.Ετσι αναγκαστηκα και πηρα το G500,το οποιο εφαρμοζει στο χερι μου μια χαρα.

καλημερα φιλε. παντα πρεπη να τα δοκιμαζουμε απο κοντα αναλογως το χερι .και οσω αφορα για τα roccat αναλογως και ποιο εχεις γιατι εγω εχω αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Mouses/Mouses/Roccat-Kone-Gaming-ROC-11-500.htm Roccat Kone Gaming Mouse και καμια σχεση με την περιγραφη που δινεις ποιο πανω για τα roccat γενικα :yes4::hi:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε. παντα πρεπη να τα δοκιμαζουμε απο κοντα αναλογως το χερι .και οσω αφορα για τα roccat αναλογως και ποιο εχεις γιατι εγω εχω αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Mouses/Mouses/Roccat-Kone-Gaming-ROC-11-500.htm Roccat Kone Gaming Mouse και καμια σχεση με την περιγραφη που δινεις ποιο πανω για τα roccat γενικα :yes4::hi:

Καλησπερα !! :)

Οχι δεν ειχα δει αυτο,ειχα δοκιμασει ενα αλλο γυρω στα 35 ευρω.

Κοιτα σιγουρα δεν μπορει να ναι το ιδιο με αυτο που εχεις εσυ λογω τιμης και ενα αλλο Logitech που εχω των 15 ευρω καμια σχεση απο κατασκευη με το G500.Το συγκεκριμενο που λες δεν το εχω δοκιμασει,καλο φαινεται ομως.

Αλλα ακομη και αυτο εχει 3200 Dpi ενω το G500 5700

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! :)

Οχι δεν ειχα δει αυτο,ειχα δοκιμασει ενα αλλο γυρω στα 35 ευρω.

Κοιτα σιγουρα δεν μπορει να ναι το ιδιο με αυτο που εχεις εσυ λογω τιμης και ενα αλλο Logitech που εχω των 15 ευρω καμια σχεση απο κατασκευη με το G500.Το συγκεκριμενο που λες δεν το εχω δοκιμασει,καλο φαινεται ομως.

Αλλα ακομη και αυτο εχει 3200 Dpi ενω το G500 5700

καλησπερα φιλε μου . οσω για τα dpi σε game δεν μπορεις να παιξεις πανω απο 1,200dpi(αυτο ειναι σχετικο ) ασχετα με το ποσο παει το καθε mouse εγω παιζω με ποιο λιγα για να ειμαι και ποιο σταθερος στον στοχο μονο οταν περνω κανα αρμα βαζω την μεγιστη επιλογη να κουναει γρηγορα το κανονι :yes4: .και εχω στo σπιτι μου g5,g9,MICROSOFT SIDEWINDER MOUSE DSP.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το νέο μου mousepad razer kabuto...:crazy_pilot: το νέο ποντίκι μάλλον θα είναι ένα G9x διότι τα δοκίμασα όλα και ομόλογο ότι μου άρεσε αρκετά. όσο για τα dpi ο Μάκης έχει δίκιο που να χρησιμοποίησης 5700dpi…? Και το G9x τόσα έχει, αλλά οκ σιγά εδώ με τα 1800dpi του G5 είμαι υπερευχαριστημένος...:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.