Jump to content


Cosmos RC-1000 Case Modding


sir_platanight

Recommended Posts

Καλησπερα εχω ενα Cosmos RC-1000 αλλα τα εχω λιγο χαλια μεσα εκει..και βλεπω σε διαφορα screenshot αλλων ποσο προσεγμενα τα εχουν ολα μεσα...και ζηλευω!!!υπαρχει καποιος που εχει το ιδιο tower ετσι ωστε να μπορεσει να μου δωσει διαφορες συμβουλες και Tips για να κανω ενα καλο case modding...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το case moding και άλλο το είναι χάλια από καλώδια, βρώμα, δεινόσαυρους και δεν ξέρω και εγώ τι.

Το χάλια το λες στο ότι βρίσκεις βαρετό το κουτί σου, και θέλεις να το αλλάξεις λίγο, όχι πως είναι μέσα ακατάστατο που δεν έχει να κάνει με το κουτί αυτό καθεαυτό.

Απλά το λέω γιατί από το πόστ σου στην αρχή μοιάζει σαν να αναφέρεσαι στην ακαταστασία.

Link to comment
Share on other sites

Μάζεμα καλωδίων

Μπορείς να ανοίξεις τρύπες εκεί πέρα που βιδώνει η μητρική οποτε έτσι κάποια καλώδια θα μαζευτούνε πολύ γιατί θα περάσουν από την πίσω πλευρά του κουτιού..

Όπως 24pin, ρεύμα cpu, ρεύμα κάρτας γραφικών sata και καλώδια για usb, e-sata κουτιού και power hhd led κλπ

mock-up.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως η λύση με το σχετικό σχέδιο του Jason βοηθάει απόλυτα και είναι εύκολη. Όλο και κάποιος γνωστός η εσύ ακόμα θα έχεις εργαλεία προκειμένου να κάνεις τα ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που είναι πάνω αριστερά από το CPU είναι για το καλώδιο (8pin/4pin) τροφοδοσίας του motherboard.

Η μεγάλη που δείχνει ο Jason είναι για εύκολη αλλαγή του backplate ψύκτρας.

Link to comment
Share on other sites

A ok γιατι ειδα και εχεις κυκλωσει και τον επεξεργαστη και παραξενευτηκα!!!εχω εν τω μεταξυ αυτη τη μητρικη αλλα θα την αλλαξω μεσα στην εβδομαδα με αυτη http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200007200 και καποια αλλα parts που θα παρω!!!

Link to comment
Share on other sites

A ok γιατι ειδα και εχεις κυκλωσει και τον επεξεργαστη και παραξενευτηκα!!!εχω εν τω μεταξυ αυτη τη μητρικη αλλα θα την αλλαξω μεσα στην εβδομαδα με αυτη http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200007200 και καποια αλλα parts που θα παρω!!!
Αυτή που είναι πάνω αριστερά από το CPU είναι για το καλώδιο (8pin/4pin) τροφοδοσίας του motherboard.

Η μεγάλη που δείχνει ο Jason είναι για εύκολη αλλαγή του backplate ψύκτρας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.