Jump to content



Οξύς ήχος από το τροφοδοτικό. Καλύπτεται από εγγύηση?


ambos

Recommended Posts

Γεια χαρά στο community αναζητώ λίγο το φώτα σας.

Το τροφοδοτικό μου παράγει ένα οξύ ήχο πολύ υψηλό σε συχνότητα θα έλεγα κατά την λειτουργία του. Μήπως γνωρίζει κάνεις αν καλύπτετε αυτό από την εγγύηση ή δεν γίνετε τίποτα?

Από το Pc δεν ακούγεται τίποτα ούτε καν ο ανεμιστήρας της Cpu ο μοναδικός παρεμπίπτοντος!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912212&u=ZALMAN-ZM360B-APS

Το έχω φτιάξει με κριτήρια απολύτου μηδενικού θορύβου.

Και το μοναδικό που ακούγετε είναι αυτός ο ήχος το τροφοδοτικού το οποίο μου την δίνει πλέον αρκετα.

Μπορώ να το αντικαταστήσω εφόσον έχει ακόμα εγγύηση? ή είναι παράλογο να το ζητήσω καν, λόγου του θορύβου το

GIGABYTE GA-G31M-ES2L

CRUCIAL BALLISTIX 4GB (2X2GB) 800MHZ

PENTIUM DUAL CORE E5200

SCYTHE SCSK-1100 SHURIKEN REV.B CPU COOLER

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ZALMAN ZM360B-APS

XONAR DS AUDIO

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι πάνω σε UPS? γιατί και το δικό μου (CM RealPower M650 νομίζω), όταν είναι συνδεδεμένο με τη μπαταρία του UPS (APC Back UPS RS 800i) κάνει έναν εκνευριστικό συνεχή υψίσυχνο θόρυβο [και μου έχει σπάσει τα νεύρα...]

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε ups δεν είναι συνδεδεμένο.

Και μάλιστα το έχω πάρει και από το κίτρινο μαγαζί το συγκεκριμένο.

Εύχομαι να μην μου πουν κάτι όταν τους το επιστρέψω με την αιτιολογία θόρυβο από πυκνωτή.

Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε

Ευχαριστώ πάντως για της απαντήσεις σας θα τους μεταφέρω το πρόβλημα με την δικαιολογία του πυκνωτή ποιο ορθά πιστεύω έτσι, ώστε να συγκατανεύσουν!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.