Jump to content



Η γνωμη σας αν τα παω καλα σαν πρωταρης νερουλας!


DragonFlight

Recommended Posts

Αυτο το thread δεν ειναι για benchmarks ή extreme overclocks. Ειναι απλα τα πρωτα αποτελεσματα που εχω μετα που εβαλα και ανεμιστηρες στα ψυγεια μου, και απλα ζηταω τις γνωμες σας στο εαν τα παω καλα σαν πρωταρης στο watercooling.

Θερμοκρασια δωματιου ειναι γυρο στους 22-23C.

Η θερμοκρασια σε idle ειναι 29-30C.

Στους 36C εφτασε μετα απο 12 λεπτα και μετα εμηνε σταθερο εκει.Μετα που εκλεισα το Prime επεστρεψε στους 29-30C μετα απο 2 λεπτα περιπου!

Περιμενω εξτρα γνωμες στο εαν μπορει να βελτιωθει κιαλλο.

post-155-1416070711,3726_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α επισης,τις θερμοκρασιες καλυτερα να τις μετρας με θερμομετρο που θα τοποθετησεις μονος σου με αισθητηρα πισω απο τον επεξεργαστη..γιατι τα προγραμματακια ολα δειχνουν οτι θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LoWRiDeR

Α επισης,τις θερμοκρασιες καλυτερα να τις μετρας με θερμομετρο που θα τοποθετησεις μονος σου με αισθητηρα πισω απο τον επεξεργαστη..γιατι τα προγραμματακια ολα δειχνουν οτι θελουν.

Φιλε, το καλο της 8RDA3+ ειναι οτι μου διχνει ακριβως οσο και το Hardcano2! Αρα ειναι αρκετα αξιοπιστες!

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν έχεις 17 σελιδες θρεαντ με προβλήματα μια χαρα τα πας:D

Λιγο προσοχή στον χρόνο επεναφοράς σε ηρεμια θα πρότεινα Ψαξτο λιγο με το ψυγείο σου και τους ανεμιστηρες και μαλον θα βελτιωθεί και η θερμοκρασία σε φορτίο

Αλλα και πάλι είσαι πολύ καλα Ελπίζω να είσαι ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Eleven: ευχαριστημενος δε λεει τιποτα! Νασε παντα καλα και να μας φτιαχνεις blocks! Thanks!

JiMk: Εχω αναφερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ φορες πως η Epox μου τρεχει Prime μονο εαν δοσω πανω απο 1.85Vcore! Ακομα και σε 11χ166, θελει πανω απο 1.85Vcore για να τρεξει Prime.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [08-01-2004 και 17:30]

Aφου δεν έχεις 17 σελιδες θρεαντ με προβλήματα μια χαρα τα πας:D

:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: έκανε κάποιος τέτοιο πραγμα?:laughing: :laughing:

ΧΑΧΑΧΑ.... βασικά 21 σελίδες ήταν....:o

Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 1.925Vcore , μολις μπει ο cpu σε full load, σβηνει ολο το συστημα! Πρεπει η μητρικη να εχει το ιδιο προβλημα που ειχαν παλια οι 8RDA/+ που χριαζετε το λεγομενο "High Vcore Shut Down Fix".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.