Jump to content



Πρόβλημα με την κάρτα γραφικών 285


c.yiannis

Recommended Posts

Πρόβλημα με την κάρτα γραφικών

Μέχρι τώρα είχα μια ati 3870 και τώρα αγόρασα

μια evga gtx 285 1gb από το plaiso από το stock house

σε καλή τιμή .

το πρόβλημα είναι ότι στα παιχνίδια η evga gtx 285 1gb καπια κομμάτια μου τα κανί γκρίζα

μέχρι τώρα έχω άλλαξη drivers έχω Βάλη άλλα windows αλλά κανί τα ίδια

έχω windows 7 64 bit

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ .......... ίσως να 'ναι και το τροφοδοτικό

Παράθεση από:

http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=01G-P3-1180-AR&family=GeForce%20200%20Series%20Family

Requirements

Minimum of a 550 Watt power supply.

(Minimum recommended power supply with +12 Volt current rating of 40 Amps.)

Το τροφοδοτικό που χρησιμοποιείς (υποθέτοντας ότι αποδίδει κατά τις προδιαγραφές του) έχει δύο ανεξάρτητα rails των 12 Volts. Αν συνδέεις τα 2 6πινα της κάρτας στο ίδιο rail τότε υπάρχει πρόβλημα ... η προδιαγραφή είναι 40 Amps minimum .... ενώ το μέγιστο που σου δίνει το τροφοδοτικό σου είναι ~ 22 Amps.

Εξάλλου ακόμη και αν χρησιμοποιείς και τα δύο rails στην καλύτερη περίπτωση παίρνεις 43 Amps ...... ανώνυμο τροφοδοτικό υπερβολικοί ισχυρισμοί για την απόδοσή του ....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πας για αλλαγή τροφοδοτικού asap...είχα ακριβώς τον ίδιο συνδιασμό πέρσυ τέτοια εποχή και η 285 μου έσβηνε μέσα σε 20 λεπτα παιχνιδιού!! Μετά έβαλα το pc power & cooling 750 και τέλος σε όλα αυτά!! Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι φταίει η κάρτα στάνταρ θα χρειαστείς μεγάλο τροφοδοτικό!! Πήγαινέ την πίσω την κάρτα να στην ελέγξουν και πάρε και νέο psu;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.