Jump to content



Καμμένοι Σκληροί


HeaDChargR

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Έχω 3 δίσκους που δεν λειτουργούν.

Είναι οι εξής:

1.WD2500JD 250gb

2.WD5000AAKS 500gb Edit:Τελικά θα τον στείλω RMA στην Western.

3.WD10EAVS 1tb

Από εγγυήσεις τπτ και στους 3.

Aν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να μου πει πως μπορώ ή μπορεί να κάνει να λειτουργήσει κανένας θα του ήμουν υπόχρεος.

Αν κάποιος γνωρίζει πως αν απευθυνθώ στην Western Digital με S/N θα με εξυπηρετήσουν ας μου πει.

Αν κάποιος πάλι μπορεί να μου πει αν γίνεται να φτιαχνούν - αντικατασταθούν δια " άλλης οδόυ " you're welcome.

Aυτό που με κόπτει είναι να κάνω τον 1ΤΒ να λειτουργήσει με κάποιο τρόπο γιατί έχω φουλάρει 2 σκληρούς των 1 τέρα ήδη.

Αν κάποιος νομίζει πάλι πως μπορεί τους φτιάξει και θέλει να ασχοληθεί μαζί τους, χαρισμά του εκτός του 1 τέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από εδώ: http://support.wdc.com/warranty/index_end.asp?lang=en

Τσεκάρησε αν ισχύει η εγγύηση και αν ναί τότε προχώρα στη δημιουργία RMA...

Στείλε τους δίσκους με απλό ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα χθες το βράδυ.Μόνο ο 500άρης είχε, αλλά τελικά εξυπηρετήθηκα από e-shop RMA που ήταν αγορασμένο από 3ο πρόσωπο.

Στον 250άρι έχει λήξει η εγγύηση από το 2006 και στον 1tb δεν μπορεί να βρει τπτ!

Ο 1tb είναι εταιρικός δεν ξέρω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Nαι βάζω το σωστό S/Ν και μου βγάζει No Limited Warranty.

Aν έβαζα λάθος θα μου έβγαζε invalid serial number.

To θέμα είναι πως βλέπω πως έχει ημερομηνία κατασκευής τον 9ο του 08' αλλά μάλλον δεν μπορεί να γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.