Jump to content


Συμβουλές για αναβάθμιση...?!


PClord

Recommended Posts

Μιας και βαρέθηκα το παλιό και φτωχό μου Asus P5L-MX,θα ήθελα να κάνω μια αλλαγή,αλλά δεν μπορώ να καταλήξω :X:...λοιπόν:

Το συστηματάκι μου είναι το εξής: Asus P5L-MX,Intel C2D E4500 2.2Ghz,2x1gb 800mhz ddr2 ram,8800gt 512 gddr3...

και αυτές είναι οι πιθανές λύσεις:

1)Έχω αυτό το mobos το οποίο μου το χάρισε φίλος : http://www.giga-byte.com/Support/Motherboard/CPUSupport_Model.aspx?ProductID=3008#anchor_os

Αγοράζω τον Phenom II x4 965 και τον βάζω μαζί με τις ddr2 μου και αργότερα αλλάζω mobos + ram για να έχω ddr3 και πουλάω το παλιό μ mobos+cpu.

2)Βολεύομαι με ότι έχω,αλλάζω μόνο την mobos και κάνω O/C στον C2D μου για να μου φύγουν οι κάψες...! :dance3::hehe:

plz πείτε μου γνώμες...! καλή ανάσταση σε όλους! :hi:

Link to comment
Share on other sites

η μητρικη που σου εδωσε δεν δεχεται(επισημα τουλαχιστον) τον 965 και τον 955.....και δεν αξιζει να βαλεις κατι λιγοτερο αφου θα πας σε αναβαθμιση μητρικης στο μελλον.....

οποτε αποψη μου ειναι να περιμενεις εχοντας το παρον συστημα(χωρις να αλλαξεις μητρικη)....και να παρεις μια και καλη mobo am3+955+4gb ddr3(ή και τους νεους εξαπυρηνους)

Link to comment
Share on other sites

η μητρικη που σου εδωσε δεν δεχεται(επισημα τουλαχιστον) τον 965 και τον 955.....και δεν αξιζει να βαλεις κατι λιγοτερο αφου θα πας σε αναβαθμιση μητρικης στο μελλον.....

οποτε αποψη μου ειναι να περιμενεις εχοντας το παρον συστημα(χωρις να αλλαξεις μητρικη)....και να παρεις μια και καλη mobo am3+955+4gb ddr3(ή και τους νεους εξαπυρηνους)

Σωστά,μόλις το παρατήρησα...

Το βασικό είναι να πεις πόσα ευρώ διαθέτεις. Γιατί από λύσεις υπάρχουν άπειρες...

150-170e προς το παρών... :rolleyes:

Οπότε:

1)απλά να πάρω ένα μεταχειρισμένο s775 με δυνατότητες O/C.

2)να πάρω τον 945 που υποστηρίζεται από το mobos και το μόνο που αλλάζει είναι τα 0.4ghz,σαν cache κλπ με μια ματιά που έριξα δεν αλλάζει κάτι...!

Link to comment
Share on other sites

Μέρα παίδες...!μια ακόμη ερώτηση...θα δω διαφορά αν βάλω Phenom II (σε σχέση με τον C2D 4500 2.2 που φοράω...) και σε ποιούς τομείς ? ποιές οι διαφορές Phenom II x4 -Athlon II x4 (εκτώς από την κλειδωμένη L3) και που παρατηρούνται? thnx εκ' των προτέρων και συγγνώμη αν σας ζάλισα... :sorry: :whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.