Jump to content



SOS - vga γυρω στα 150-170 ευρω


unknown

Recommended Posts

καλησπερα,

καηκε η καρτα γραφικων μου και χρειαζομαι αμεσα τον υπολογιστη σε δουλεια που τρεχω.

επειδη ημουν τυχερος και ειμαι μεσα στην εγγυηση για 2-3 μερες (!!!!!!) ψαχνω απεγνωσμενα να βρω μια καρτα να παρω αυριο.

θελω υποστηριξη hdmi - directx10 και εχω μια κλιση προς τις nvidia αλλα αν υπαρχει ati καλυρερη στην τιμη αυτη θα την παρω...

επισης αν υπαρχει καποια πολυ καλυτερη με 20-30 παραπανω θα τα δωσω.

ευχαριστω και αναμενω καποια γρηγορη απαντηση γιατι καιγομαι.

:flower:

απο οτι βλεπω η nvidia σε αυτη την τιμη δεν εχει καλα πραματα σε αντιθεση με την ati..

βρηκα αυτη..

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/MSI-R5770-SVGA-Hawk-PCI-Express-1GB-R5770-Hawk.htm

καλη? ναι οχι? κανει φασαρια? γιατι την βλεπω φορτωμενη ετοιμη να απογειωθει.

http://www.plaisio.gr/Compare.aspx?Catalog=20&Category=69977735&Products=1460307,1466178

Ποια απο τις δυο ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

αυτες ειναι στα ιδια επιπεδα επιδοσεων?

κατι που παρατηρησα,

η ati εχει πουσαρισμενους πηρυνες και η Nvidia μεγαλες και γρηγορες μνημες.

στην πραξη τι παιζει ρολο περισσοτερο?

// και κατι που ξεχασα να αναφερω... με τον θορυβο τι γινεται? εννοειται πως θελω να ειναι μουγκη η καρτα οταν δεν παιζω παιχνιδια (μουγκη=οσο θορυβο κανει 12αρι φαν)

Link to comment
Share on other sites

Για το πεδίο κόστους που κοιτάς, αυτή την στιγμή η πιο ολοκληρωμένη λύση είναι η 5770.

Ερώτηση κρίσεως....για τι χρήση προορίζεται η κάρτα σου? Σε τι ανάλυση? Σκοπός είναι το μέγιστο σε επιδόσεις παιχνιδιών 3d, ο χαμηλός θόρυβος, τα features?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.