Jump to content


Leadtek Dual 6600GT sli με DFI ????


N3M3SYS

Recommended Posts

Λιγη βοηθεια...εχω μια Leadtek Dual 6600GT, δηλ. με 2 πυρηνες 6600, και λειτουργουσε σε SLI οταν την ειχα πανω σε μια ASUS A8N (s939) με το nF4. Ξερεις κανεις αν μπορει να λειτουργησει επισεις σε SLI με μια DFI NF4 Ultra-D s939? Eυχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ναι πανω στο ιδιο pcb ειναι...απλα οταν την δοκιμασα σε μια ASUS A32N sli, παλι nf4, με 2 true 16 pcie slots αναγνωρισε μονο μια gpu! Και αυτο γιατι μαλλον δεν γινονταν 8x και 8x για καθε Gpu!

Link to comment
Share on other sites

ναι πανω στο ιδιο pcb ειναι...απλα οταν την δοκιμασα σε μια ASUS A32N sli, παλι nf4, με 2 true 16 pcie slots αναγνωρισε μονο μια gpu!

Update BIOS~~~>τελευταιοι drivers για την καρτα και Αγιος ο Θεος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση πως δεν θα δουλέψει σωστά...χρειάζεται SLi έκδοση μητρικής κανονικά...

Βρήκα βέβαια αυτό που εξηγεί πώς μπορεί κανείς να ενεργοποιήσει το SLi στην NF4 Ultra-D, αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν θα ανταμειφθείς...

Οπως και νά 'χει ενεργοποιεί μόνο τη διάταξη x16/x2 και μέχρι την 70.** έκδοση οδηγών NVIDA οχι την διάταξη x8/x8, όχι πως η διαφορά στις επιδόσεις είναι μεγάλη (όπως φαίνεται από τις μετρήσεις)...

Link to comment
Share on other sites

Κάποια bios είχαν επιλογή για τέτοια κάρτα στο κ΄τω μέρος στην καρτέλα που έκανες oc. τσεκαρέ το. Αν και αυτό που λένε τα παιδιά με το οτι η ultra-d δεν υποστηρίζει sli παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Οι Ultra D νομίζω που είχαν βγεί στην αρχή με κάποιο mod αποκτούσαν υποστήριξη SLI

Αλλά γιατί να κάθεσαι να παλέυεις με SLI και όλα τα προβλήματα του με τόσο αδύναμες κάρτες; Με 20 γιουρέλια παίρνεις μια μεταχειρισμένη X1950pro/7900GT/8600GTS και είσαι κομπλέ

edit: Τώρα είδα πώς είναι ήδη dual η κάρτα

Κοίτα αν είναι το link που σου έδωσε ο vgiozo

Link to comment
Share on other sites

Βρες τη λιστα με τις συμβατες μητρικες για αυτη την vga.Θυμαμαι πολλοι ειχαν προβληματα με το να παιξουν την καρτα.Κατα τα αλλα δεν εχει να κανει με το οτι η μητρικη δεν υποστηριζει sli ειναι ασχετο καθως η υλοποιηση του sli ειναι πανω στην vga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.