Jump to content



MSI P43T-C51 ?


ARMAGEDDON

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά επειδή θέλω να αναβαθμίσω το παλιό μου pc q6600, gigabyte μητρική μοντέλο δεν θυμάμαι πάντως είναι πολύ low profile (μόνο δύο γίγα ραμ παίρνει :suicide:), 2gb ram 667 και μία 4870 .... σκεφτόμουνα να αναβαθμίσω την μητρική και τις ραμ (να πάρω σετάκι των 2x2gb)...

αυτήν την μητρική MSI P43T-C51 την έχει κανένας να μου πει εντυπώσεις ?

μητρική ταβάνι μέχρι 60 ευρώ παραπάνω δεν πάει .

ευχαριστώ για τον χρόνο σας ...

edit

βρήκα την μητρική που έχει τώρα GA-946GMX-S2

Link to comment
Share on other sites

γιατι να αλλαξεις mobo?...παρε μονο το σετ 2χ2gb ram.....αν καταλαβα καλα εχει μονο 2 υποδοχες για ραμ...ετσι?

οντως λεει οτι υποστηριζει μεχρι 2gb...αλλα πριν αλλαξεις mobo παρε το set των ram και περασε το τελευταιο bios μηπως υποστηριζει και 4gb.....

Link to comment
Share on other sites

ναι και είναι low low profile αυτή που έχει τώρα μέχρι 2 gb ram παίρνει ... όχι τίποτα άλλο αλλά για να δουλεύει ο ιστορικός Q6600 do (ήταν από τους πρώτους και έκανε 450 ευρα :hang2:) ...

θέλω mobo και ram για update sto system ... και η ήδη υπάρχον μητρική θα συνδυαστεί με ένα 2πύρηνο στα 1.8 (ο/c στα 2.4) για htpc και κατεβαστήρι και με μία 8600gt η ότι άλλο βρω για να παίζουμε και προ με την παρέα

edit

το έχω ψάξει παραπάνω από 2gb δεν παίρνει με τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

το έχω δει και το στοκ αλλά είναι μακριά από εδώ που μένω (Πέραμα) και βαριέμαι αφάνταστα να τρέχω μέχρι εκεί που είναι ... άσε που μέχρι να πάω θα έχουν εξαφανιστεί... προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω (57ευρω) και να μου έρθει και σπιτάκι μου ...

ας το θέσω αλλιώς η παραπάνω μητρική αξίζει τα λεφτά της ?

Link to comment
Share on other sites

την πήρα :jump:... ωραία φαίνεται και είναι η πρώτη μου msi :)... τώρα μένουν οι μνήμες πάρω έχετε κάποιες καλές υπόψιν ?

άντε μπορεί να κάνω και ένα mini review για το mobo MSI P43T-C51 για να υπάρχει στα αρχεία του TheLab.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.