Jump to content



HOL netfaster iad 2


sofix

Recommended Posts

το παλαιο μου ρουτερ netfaster iad εκανε μονο του reset 2-3 φορες τη μερα και ειχα και αποσυνδεσεις ...επισης οταν εκανες ρεσετ ακουγοταν ενας περιεργος θορυβος τσικ..

πηρα τηλ hol κ μου προτεινε αντικατασταση εξοπλισμου,μιας και δεν εβρισκε καποιο προβλημα..

σε 3 μερες ελαβα το netfaster iad 2..

μολις το εβαλα πανω,και βλεπω τα εξης:

Upstream Downstream

864 (Kbps.) (1015) 6144 (Kbps.) (6140)

Upstream Downstream

Noise Margin 12.0 dB(12) 13.0 dB (11)

Attenuation 16.0 dB (16) 29.3 dB(30)

με κοκκινο ειναι τα παλαια νουμερα πριν μιση ωρα με το netfaster iad 1.

δεν αλλαξα κατι,απλα καρφωσα πανω το νεο ρουτερ.

βλεπω το upload συγχρονιζει λιγο χαμηλοτερα..εκανα 2-3 ρεσετ μηπως πιασω τα παλια νουμερα παπαλα...απο HOL,nvidia,ntua κατεβαζω καρφι 615kb/sec...αρα καλα πρεπει αν ειμαι..

εχω dplay lite 6/1.

εδιτ

για καποιο λογο το cd που ειχε μεσα δεν το διαβαζει ο υπερυπολογιστης μου...ισως να ειναι κατεστραμενο..

μπορω να βρω καπου το περιεχομενο του ?να το κατεβασω?

ή μπορει καποιος να το ανεβασει καπου?

χρειαζεται να εγκαταστησω κατι απο το cd ή να μην ασχοληθω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο το ρουτερ εχω με την ΗΟL, αλλα ολο αποσυνδεσεις μου κανει! ειδικα με τα στικακια της netgear το 54αρι και το 300αρι που εχω, δεν θελει με τιποτα να συνεργαστει πανω απο μιση ωρα! με το που αποσυνδεθει τελειωσε! αν δεν κανω reset το ρουτερ δεν ξανασυνδεεται με τιποτα! και το ρουτερ μου το εχουν αντικαταστησει ηδη μια φορα!

Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι το 2 ειναι πιο κρυο,συγχρονιζει με ελαχιστα χειροτερα νουμερα,αλλα ειναι βραχος..τουλαχιστον 2 μερες που το δουλευω τωρα δεν παρατηρησα κατι..

με το παλαιο τα dc ηταν στην ημερησια διαταξη..πρεπει να ειχε παρει δρομο,διοτι μου εκανε αρκετα κουλα..

επισης με το 2 παρατηρω στο μτορεντ να μην μπουκωνει οσο το παλιο..στο 1 αν seedαρα με ανω του 30-40kb/sec ειχα θεμα με το browsing..

επισης ειναι πιο designατο,πιο πλαστικουρα,πιο ελαφρυ,περισσοτερες γριλιες για αερα,εχει διακοπτη μπροστα για το wifi on/off που βολευει απιστευτα και κατι αλλες ευκολιες "USB Host controller function" που το 1 δεν ειχε,αλλα δεν εχω ιδεα τι κανει και αν θα το χρειαστω ποτε...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

2-3 χρόνια τώρα με το Netfaster IAD 1 και ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Και η τηλεφωνία δουλεύει ρολόι, αλλά και το mtorrent με 70 KB/sec up δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα. Το τελευταίο firmware που κυκλοφόρησε είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.