Jump to content


Πρόβλημα με steam.


difrago

Recommended Posts

Γεια σας!

Αγόρασα το call of duty modern warfare 2 και μαζί με το παιχνίδι εγκαταστάθηκε και το steam.

Για να μπορέσω να παίξω online έπρεπε να φτιάξω ένα λογαριασμό στο steam και να καταχωρήσω

το κλειδί του παιχνιδιού όπως και έκανα.Στην αρχή δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα όμως μετά από

μερικές μέρες ,όποτε πήγαινα να ανοίξω το steam ωστε να μπορώ να παίξω online μου βγάζει αυτό

το μύνημα:

asdgx.jpg

με αποτέλεσμα να μην ανοίγει το παιχνίδι.Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά η λύση είναι αυτή https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8142-EYLV-8657

δηλ. ήθελε διαγραφή όλων των αρχείων απο τον φάκελο εγκατάστασης εκτός του steam.exe και του

φακέλου steamapps.Μετα την διαγραφή μόλις το άνοιξα έκανε πάλι update και ανοίγει κανονικά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Θα ήθελα να επαναφέρω το πρόβλημα με το Steam μιας και μου εμφανίζει περίεργη συμπεριφορά.

Όσο ήμουν με Connx δεν είχα ποτέ το συνημμένο μύνημα, πλέον με Wind ζορίζομαι αρκετά να μπώ.

Κλείνω firewall, κλείνω Antivirus (Εσετ), στο modem έχουν γίνει όλα τα απαραίτητα port forwarding απο NAT.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να φταίει. :rip:

Μετα απο πολλές προσπάθειες, απο άγχος κτλ κάποια στιγμή αποφασίζει να μπεί. Δεν είναι όμως αυτή κατάσταση.

Έχει κάποιος άλλος αντιστοιχη εμπειρία;

post-29575-1416077563,2774_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oχι με το internet δεν έχω κανένα θέμα.

Με το Steam το φοβάμαι να το πειράξω στην πιθανότητα να μην δεχτεί πάλι τον φάκελο Steamapps και να χάσω τα saves και τα installations.

Γενικα ειναι περιεργη η συμπεριφορα του

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.