Jump to content



Ψύκτρα για AMD Phenom II X4 955 Black Edition


XtR

Recommended Posts

μηπως να ανεβαζες καποια φωτο να δουμε? κριμα που δε σε προλαβα θα σου ελεγα να παρεις τη 1284.. 1283 στο δικο μου με ζαλμαν ανεμιστηρα και τον εχω δουλευει φουλ 1700

post-10674-1416074444,609_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από πλαίσιο με μεταφορικά η 1283 μου βγήκε 45.5 ευρώ οπότε δεν ήμουν για πάνω από 50 ευρώ που θα έβγαινε η 1284.

Λοιπόν εγώ την έχω βάλει να παίρνει αέρα από πάνω και έχω το τροφοδοτικό στο κάτω μέρος (CM 690).

Αλλά δεν του έχω ανεμιστήρα στο πάνω μέρος. Τώρα είναι ήσυχο το κουτάκι πάντως.

Θα δω πως θα πάει σε κανένα game και σε κανένα convert και ίσως προβώ σε αλλαγές.

Λέω για ανεμιστήρα πάνω και την πάστα που πρότεινε ο pleistoanaktas.

@sofix thanks σαφώς καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα την Η50 επειδη την εχω εγω και μου κανει απιστευτη δουλεια και χαμηλες θερμοκρασιες (γιατι την black edition καποια στιγμη θα της κανεις ενα o/c :p)
Παρόμοιες θερμοκρασίες με την V10 μου δηλαδή :p

ειμαι αναμεσα στις 2 (Η50 και V10) για ενα καινουργιο πισακι (με phenom X6 1055T) και καθε προσωπικη αποψη ευπροσδεκτη:flower:

υγ: παρομοια επιδοση σε o/c load οπως βλεπω στα reviews και ~ιδια τιμη....

Link to comment
Share on other sites

εγω παροτι εχω Η50.. θα σου προτεινα να παρεις την V10... ειναι πιο φθηνη... ιδιες θερμοκρασιες (πανω κατω)

οταν πηρα την Η50 οι τιμες ηταν και διαφορετικες...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται!!

μολις ολοκληρωθει το συστηματακι θα αναρτησω...!

η Η50 οντως θα συμμαζεψει τα πραγματα και θα εχω και καλυτερο airflow...

απο την αλλη για την V10 βρηκα και αυτο το modd με εκπληκτικα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται!!

μολις ολοκληρωθει το συστηματακι θα αναρτησω...!

η Η50 οντως θα συμμαζεψει τα πραγματα και θα εχω και καλυτερο airflow...

απο την αλλη για την V10 βρηκα και αυτο το modd με εκπληκτικα αποτελεσματα!

Έχω και την H50 και την V10. Με την H50 έχω δει καλύτερες θερμοκρασίες σε full load περίπου 5 με 6 βαθμούς.

Οπότε 1 ευρώ ανά βαθμό κελσίου :rofl:

Επίσης δεν είναι γομάρι και είναι good looking. Εαν η v10 έκανε 50-55 ευρώ, τότε θα την πρότεινα αλλά στην τιμή αυτή καλύτερα να πας στην corsair.

Το καλό με την H50 είναι ότι μπορείς να κάνεις πειράματα, έχω το HAF932 και έχω τοποθετήσει το radiator μπρωστά(στα drives) και όχι όπως προτείνει η corsair.

Τώρα αν θες να πας στην V10 και να την μοντάρεις όπως στo link, πουλάω την δική μου στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

βαλτο στο google (sorry που δεν δεινω link αλλα ειμαι με το κινητο και δεν μπορω να κανω copy την διευθυνση)καντω εγκατασταση,τρεξε cpu linkpack για 20 λεπτα και ποσταρε αποτελεσματα.εσυ το "load" πως το μετραγεςως τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.