Jump to content



προβλημα με Memtest86


Elpis

Recommended Posts

καλησπερα....

επειδη δεν εχω floppy (εχει χαλασει) και θελω να χρησιμοποιησω το memtest86 σε σιντι... αλλα εχω ενα προβλημα.... εχω κατεβασει την ISO εκδοση που ειναι για σιντι... εχω κατεβασει και το

IsoBuster εχω κανει το αρχειο σε μορφη που μπορει να το διαβασει αλλα μετα τι???? εκανα ενα αρχειο με το ΙsoBuster το εβαλα σε σιντι εκανα μπουτ απο σιντι αλλα τπτ.... μπορειτε να μου πειτε τι να κανω (δεν μου χρειαζετε και πολυ το φλοπι αφου εχω CD-RW αλλιως θα επερνα καινουργιο).......

thxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Σαν αρχειο στον σκληρο δεν μπορει να λειτουργησει .Πρεπει να γραφτει σε cd μεσω της διαδικασιας που ειπε ο χρομα.Εαν παλι θες αλλο ποργραμμα για τις μνημες δοκιμασε το superpi και το μεμτεστ μεσα απο win.Θα τα βρεις στο www.benchmarkhq.ru

Y.Γ.

μια trial εκδοση του nero για να κανεις την δουλεια σου μπορεις να βρεις εδω www.nero.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα προβλημα με το memtest86 v3.

Εχω ενα ASUS P4C800-E Deluxe με ενα P4 3.0GHz @ 3.55 (237FSB) και 2x512 Corsair ValueSelect DDR400 @ 380 (2-3-3-5). To memtest κολλάει (δε βγάζει λάθη ουτε κανει restart απλά κολλάει) κατα τη πρωτη διαδικασια των test (1st pass) ακόμα και οταν το τρεχω με default FSB και timings και το CPU στα 3GHz. Ξερει κανεις αν υποστηρίζει DC-DDR ? Ti άλλο μπορει να φταίει ??

Ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο το πρόβλημά σου, υποστηρίζει κανονικά DC το memtest.

Δοκίμασε να το κάψεις σε cd, είναι ποιο αξιόπιστη διαδικασία από αυτή του floppy.

Επίσης δοκίμασε από το bios να βάλεις disabled το usb legacy, αν και νομίζω ότι με νεώτερα bios διορθώθηκε το κόλλημα του memtest με το legacy usb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.