Jump to content


Κάηκε η μητρική


Xzibit

Recommended Posts

Πρόσφατα κάηκε η μητρική της υπογραφής μου και θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας αν αξίζει να αλλάξω μόνο μητρική πχ. P45 και να μείνω στο 775 ή να πάω σε 1156/1366 παίρνοντας καινούριο επεξεργαστή και μνήμες;

:help:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κάηκε η μητρική της υπογραφής μου και θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας αν αξίζει να αλλάξω μόνο μητρική πχ. P45 και να μείνω στο 775 ή να πάω σε 1156/1366 παίρνοντας καινούριο επεξεργαστή και μνήμες;

:help:

περνεις αυτην

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Asus-Maximus-II-Gene-S775-DDR2-P45.htm

πας τον 9650@ στα 4.0+ και εισαι jet:hi:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει και με τον επεξεργαστή που έχεις αφού είναι και quad είσαι υπερπλήρης.Αν από κει και πέρα έχεις τα φράγκα και την κ@^&@ τότε πάρε 1366.Αλλά η γνώμη μου είναι όχι γιατί έχεις πολύ καλό σύστημα.Εγώ θα σου πρότεινα με τα χρήματα να έκανες ένα sli.Είσαι πολύ καλά με αυτά που είσαι.Αν είχες δυπήρυνο τότε να το συζητούσαμε, αλλά τώρα...:no:

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεσαι να δωσεις για μητρικη τα 160Ε οπως βλεπω και απο τις πιο πανω προτασεις τοτε αλλαξε πλατφορμα! Θα σου ερθει λιγο πιο ακριβα αλλα θα αξιζει imo!

Πουλας τον Q και με τα λεφτα που θα παρεις παιρνεις εναν i7 920 (μεταχειρισμενο)

Πουλας τις μνημες, βαζεις αλλα 20-30Ε και παιρνεις ddr3 3X2 (παλι μεταχειρισμενες)

Δινεις τα 160Ε και παιρνεις μια μητρικη Χ58 (πχ ASUS P6T SE) ή και κατι παραπανω και παιρνεις καλυτερη μητρικη (αναλογα και με τις απαιτησεις σου)

δηλ. με 30-50Ε επιπλεον αλλαζεις πλατφορμα!

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική είχε εγγύηση τελικά και με δώσανε ακριβώς ίδια καινούρια αλλά αποφάσισα να αλλάξω πλατφόρμα σε 1366 και να πουλήσω mobo,ram,cpu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.