Jump to content



300αρισα τον 2,6C μου με νερο


krisiun82

Recommended Posts

Asus P4P800 DLX το παλιο rev (οχι 2) --Bios 1014 (new)

P4 2,6C L323A603 SL6WH

Memory 2X256 Α-Data 4000

Για τις μνημες το μεγιστο σταθερο ειναι 255FSB 2.5-3-3-7 γιατι δεν εχω κανει το v-mem mod...

Cooling System -> Water (L20+Block by 11 + 3πλο radiator by Hacshop)

Με Dual DDR εφτασα μεχρι 294FSB ..

Βγαζοντας ομως το 1 DIMM κερδισα αλλα 6 FSB και τρακοσαρισα !!!!!

Ποιος θελει να αγορασει αυτο το μωρο??

post-176-1416070746,4951_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82 [Σήμερα, στις και 01:28]

Asus P4P800 DLX το παλιο rev (οχι 2) --Bios 1014 (new)

P4 2,6C L323A603 SL6WH

Memory 2X256 Α-Data 4000

Για τις μνημες το μεγιστο σταθερο ειναι 255FSB 2.5-3-3-7 γιατι δεν εχω κανει το v-mem mod...

Cooling System -> Water (L20+Block by 11 + 3πλο radiator by Hacshop)

Με Dual DDR εφτασα μεχρι 294FSB ..

Βγαζοντας ομως το 1 DIMM κερδισα αλλα 6 FSB και τρακοσαρισα !!!!!

Ποιος θελει να αγορασει αυτο το μωρο??

Not bad at all.

Κάτσε λίγο να σου διαλύσω την ψυχολογία! :flower:

Αν και οι μνήμες σου θα έπρεπε να μπαίνουν 300MHz με 3.2-3.3ν άνετα στα windows, πάνε λίγο χαράμι.

Τώρα ΓΙΑΤΙ να θες να τον πουλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε να ερθει και το δικο μου νερο να δουμε τι θα γινει!

Απο σημερα ειμαι με stock ψυξη(πουλησα την sp-94!) και ετσι με το ζορι ειμαι στα 3100.................. Πολυ χαλι η stock...........

Αντε μιχαλη γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Παντως εχεις πολυ καλο κοματι krisiun μην το δωσεις!!! Αληθεια με αερα μεχρι ποσο πηγαινε και για τι ψυξη μιλαμε ???????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις και 01:47]

Not bad at all.

Κάτσε λίγο να σου διαλύσω την ψυχολογία! :flower:

Αν και οι μνήμες σου θα έπρεπε να μπαίνουν 300MHz με 3.2-3.3ν άνετα στα windows, πάνε λίγο χαράμι.

Τώρα ΓΙΑΤΙ να θες να τον πουλήσεις;

Oντως μου διαλυσες την ψυχολογια..Αλλα εχω μια επιφυλαξη στην ψυξη που χρησιμοποιηθηκε για αυτο το αποτελεσμα που παραθετεις..

Εγω ειμαι με w/c middle budget και θερμοκρασιες 25-30C..

Οσο για τις μνημες δεν εχω βρει καποιον να με βοηθησει με το mod της Ασους (να το κανει αυτος δηλαδη γιατι εγω ειμαι ασχετος)..

Δεν θελω να τον πουλησω βρε Grace..

Απλα το ειπα σε στυλ οτι θα πιασει καλα λευτα γιατι ειναι πολυ συμπαθητικο κομματι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις και 09:54]

Ε ρε να ερθει και το δικο μου νερο να δουμε τι θα γινει!

Απο σημερα ειμαι με stock ψυξη(πουλησα την sp-94!) και ετσι με το ζορι ειμαι στα 3100.................. Πολυ χαλι η stock...........

Αντε μιχαλη γρηγορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Παντως εχεις πολυ καλο κοματι krisiun μην το δωσεις!!! Αληθεια με αερα μεχρι ποσο πηγαινε και για τι ψυξη μιλαμε ???????

Θα σου στειλει το μπλοκ με το πλεξι ο 11??Τρομερο μπλοκ..Πανεμορφο..

Να σε πληγωσω ομως λιγο..Αν με αερα ειναι στα 3100 τοτε και με νερο πανω απο 3300-3400 δεν σε βλεπω..Πριν το νερο ειχα volcano 7+ στο low ,δηλαδη αθλια ψυξη και πηγαινε σταθερα 3580..Με το νερο ειδα σταθεροτητα λιγο παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82 [Σήμερα, στις και 16:09]

Oντως μου διαλυσες την ψυχολογια..Αλλα εχω μια επιφυλαξη στην ψυξη που χρησιμοποιηθηκε για αυτο το αποτελεσμα που παραθετεις..

Εγω ειμαι με w/c middle budget και θερμοκρασιες 25-30C..

Οσο για τις μνημες δεν εχω βρει καποιον να με βοηθησει με το mod της Ασους (να το κανει αυτος δηλαδη γιατι εγω ειμαι ασχετος)..

Δεν θελω να τον πουλησω βρε Grace..

Απλα το ειπα σε στυλ οτι θα πιασει καλα λευτα γιατι ειναι πολυ συμπαθητικο κομματι..

Ω ναί. :flower:

Το mod είναι πανεύκολο. Και να μην μπορείς να το κάνεις είναι πρακτικά αδύνατο να μην βρείς κάποιον τριγύρω σου που να μπορεί! Σίγουρα ο HiPro5 (δεν ξέρω και άλλους Vmodders στην Αθήνα, μην κοιτάτε έτσι !!!!! ) μπορεί, δεν μιλάς μαζί του μήπως έχει λίγο χρόνο και διάθεση;

Υγ, είπα και εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Χθες, στις και 18:25]

Oντως πολυ καλο κοματι Krisiun! :happy:

Πες μου ομως με τι ταση ειναι 255 οι μνημες σου?Τι τσιπακια εχουν?

Με 2,85 λεει το μπιος..

250 ειναι το Default για τις μνημες μου οποτε μην εκπλεσεσαι..Δεν ειναι και κανα τρελο o/c τα 5 FSB....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.