Jump to content



dfi lanpary ultra b revA+


skelos1416003162

Recommended Posts

εφτασα 242 fsb με την lanparty που εχω αγωρασει απο την αμερικη μεσω e-bay με :

2.00 volt cpu

2.90 volt memory

1.80 volt chipset

εφτασα σχετικα ανετα εκει αλλα καθως εκανα ελεγχο στην σταθερωτητα το pc εκανε restart και δεν μπορουσα να μπουταρω!!!! μαυρα ολλα!!!! Δοκιμασα ολλες τις τεχνικες εκτωσ απο bios savor και τιποτα!!!!

παω το mobo στην info quest που ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα και μου το δεχτηκαν για επισκευη παρολο που τουσ ειπα οτι το ειχα παρει απο αμερικη!!!!!!

Τα σχολια δικα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν δίνουν τέτοιες τάσεις με το που βγεί η μητρική από το κουτί, την δουλεύουν μερικές μέρες σε μιά λογική ταχύτητα και σταδιακά ανεβάζουν για ασφάλεια...

Tώρα αν στο καλύψουν με εγγύηση να κάνεις χαρά αλλά κάτι μου λέει ότι θα πληρώσεις. Εδώ τουλάχιστον κανένας προμηθευτής δεν δέχεται αντικείμενο από άλλη αντιπροσωπεία με αυτή που συνεργάζεται και σίγουρα κανείς στην Ευρώπη δεν συνεργάζεται με την DFI USA.

Και δεν είναι και τρομερές για DFI, αυτή είναι σχετικά γνωστό ότι οι καλές χτυπούν 240-250MHz FSB out of the box.

Link to comment
Share on other sites

τους ξεκαθαρισα οτι δεν θα κανουν τιποτα αν δεν ενημεροθω πρωτα εγω!!!!

το mobo το εχω 2 μηνες κοντα και η αγωρα εγινε μεσω Αμερικης με direct shiping απο Κινα.

Στην info quest με εστειλαν απο το επισημο τησ dfi

Ειναι γνωστα τα προβληματα της mobo στα μεγαλα fsb με το bios

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.