Jump to content



HAF-932 CASE FANS


jaxx

Recommended Posts

εχω το παραπανω κουτακι και χρειαζωμαι 8 case fans

12αρια,

οσο το δυνατο πιο αθορυβα αλλα ταυτοχρωνα να βαζουν πολυ αερα.

το κουτακι θα βαφτει διχρωμια (μαλλον μαυρο-ασπρο η μαυρο-κοκκινο)

οπωτε αναλογα και τα φαν που θα μου προτεινετε θα αποφασισω και τι χρωμα θα μπει στο κουτι.

τι φανακια λετε να ξυγηθω στο εργαλειο?

και απο που θα τα βρω?

Link to comment
Share on other sites

εχω το παραπανω κουτακι και χρειαζωμαι 8 case fans

12αρια,

οσο το δυνατο πιο αθορυβα αλλα ταυτοχρωνα να βαζουν πολυ αερα.

το κουτακι θα βαφτει διχρωμια (μαλλον μαυρο-ασπρο η μαυρο-κοκκινο)

οπωτε αναλογα και τα φαν που θα μου προτεινετε θα αποφασισω και τι χρωμα θα μπει στο κουτι.

τι φανακια λετε να ξυγηθω στο εργαλειο?

και απο που θα τα βρω?

για ποσα λεφτα λες να διαθεσεις γιατι εχει και fan με 5 ευρω εχει και με 20

Link to comment
Share on other sites

τους ειδα, δεν γραφει ουτε στροφες ουτε τιποτα. :(

http://www.noiseblocker.de/en/produkt_luefter_nb-blacksilentpro_pl-2.php για κατι αθορυβο και ποιοτικο θα σου προτεινα αυτους τους φερνουν στα multirama extreme γυρω στα 15 ευρω αλλα ειναι χωρις led αν ψαχνεις αποκλειστηκα με led

εμενα μου αρεσουν οι : http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Fans/Xigmatek-Fan-Led-120Mm-XLF-F1253.htm /

που θα μπορεις να τους τεριαξεις με το κοκκινο μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Το "κάτι δυνατό" πώς το εννοείς? Πόση ροή θεωρείς αρκετή και πόσο θόρυβο είσαι διατεθειμένος να υποστείς?

Θέλεις ωμή δύναμη? Πάρε 8 Delta και βάλε τους πάνω σε 2 fan-controller (που να αντέχει τα amperes τους) στα 7 Volt για να έχεις πολύ δύναμη σε κάπως ανεκτά όρια.

Θέλεις ποιοτική ησυχία? Πάρε 8 Noiseblocker (πχ. από εδώ και καθάρισες.

Μην νομίζεις πάντως πως θα δεις ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με τους stock fans του κουτιού. Είναι υπεραρκετοί από μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Το "κάτι δυνατό" πώς το εννοείς? Πόση ροή θεωρείς αρκετή και πόσο θόρυβο είσαι διατεθειμένος να υποστείς?

Θέλεις ωμή δύναμη? Πάρε 8 Delta και βάλε τους πάνω σε 2 fan-controller (που να αντέχει τα amperes τους) στα 7 Volt για να έχεις πολύ δύναμη σε κάπως ανεκτά όρια.

Θέλεις ποιοτική ησυχία? Πάρε 8 Noiseblocker (πχ. από εδώ και καθάρισες.

Μην νομίζεις πάντως πως θα δεις ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με τους stock fans του κουτιού. Είναι υπεραρκετοί από μόνοι τους.

το πιο πιθανο ειναι οτι θελει να βαλει 2 πανω και 4 στο καπακι μετα απο δοκιμες καταλαβα οτι τζαμπα πληρωσα τα fan το κερδος ηταν 1-2 βαθμους και τα πιο φτηνα να εβαζα ηταν 6 fan apo 6 ευρω ειναι 36 ευρω για τους 2 βαθμους δν αξιζε

Link to comment
Share on other sites

οχι στο καπακι δεν θα βαλω. θα to αφησω το μαμα :)

γιαυτους εδω τι λετε?

http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Fans/Nexus-Fan-120Mm-Real-Silent-22-8Db-D12SL-12-BW.htm

σκεφτωμαι κατι σε ασπρο :)

που θα βαλεις 8 fan τοτε? 3πλο ψυγειο με pull push ?

Link to comment
Share on other sites

Τους Νexus που δειχνεις τους εχω και γω , μονο που εβαλα 7.(το να βαλεις 3 στο πανω μερος δεν πολυλεει γτ ο μισος παει χαμενος - εκτος κι αν βαλεις 3πλο ψυγειο).

Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Εχω και fan controller βεβαια , αλλα γενικα θορυβο δε κανουν ακομα και οταν τους εχω με max στροφες.

Link to comment
Share on other sites

αν παίξει fan controller τότε http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806336&u=ZALMAN-ZM-F3GL-120MM-GREEN-LED-FAN ή τα ίδια σε πράσινα-κόκκινα ότι θέλεις. σε λίγες μέρες λογικά θα φέρει πάλι το e-shop 80cfm 1800rpm στα 5v πάνε στης 1100-1200rpm και ακούγονται πολύ λιγότερο ακόμα και από τους ψοφιομαστερ.

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα εχεις πει αυτα jaxx!!! Και ποιος 8α στο κανει το project? για μενα τα καλυτερα fan ειναι noiseblocker! δυναμη μηδαμινος 8ορυβος για κα8ημερινη χρηση μιλαω παντα!απο εκει και περα τρελη δυναμη πας σε delta!αλλα εκει αν τους παιζεις συνεχεια full 8ες οτοασπιδες!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.