Jump to content


Πρόβλημα με αγορά στο ebay


Vamire

Recommended Posts

Παιδια sos.

Ειχα παραγγείλει καποια πράγματα απο ebay.

Τα 1τα ήρθαν και τα παρέλαβα με τα χιλια ζόρια απο την ελτα καθώς στο ονοματεπώνυμο έγγραφε Γιώργος Ρ Ενω το επίθετο μου δεν εχει σχέση με το ρ και φυσικά δεν ειναι ενα γραμμα.

Τεσπα μου ειχε πει η κοπέλα οτι μου τα δίνει αλλα να μην ξανα συμβεί και να ειδοποιήσω τον πωλητή του ebay να διορθώσει τα αλλα που μου στέλνει με το σωστό επίθετο μου.

Αφου του ειπα μεσω email μου έλεγε οτι να ναι και ορίστε τα πράγματα φτάσανε.

Αυριο θα πρεπει να παω να τα πάρω αλλα φοβάμαι οτι δεν θα μου τα δώσει αυτη την φορα και θα τα στειλει πισω ετσι μου ειχε πει...

Θα τις δείξω το email φυσικά οπως τις προάλλες αλλα τι αλλο να κάνω;;

:rant:

Link to comment
Share on other sites

μου έχει τύχει 40+ μέρες και μια φορά έκανε πάνω από 50 μέρες αφού το είχα ξεγράψει αλλά τελικά ήρθε αφού μου είχαν γυρίσει τα χρήματα πίσω μην φανταστείτε κάτι ακριβό κάτι πενάκια σαν του Nokia 5800 , έχω βαθμολογία 305 θετικά και ψωνίζω πάνω 3 -4 χρόνια αλλά προσπαθώ να αποφεύγω να ψωνίζω πλέων από το ebay αργεί απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Στη περιπτωση μου τι κανω ομως;

Τα στοιχεία δεν ξερω για ποιο λογο ειναι λανθασμένα δηλαδή το επίθετο μου το διχνει ως Ρ και στην αγορά και στην ειδοποίηση που μου έστειλαν.

Εχω κάνει και αλλες παραγγελίες δεν ειχα τετοιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Στη περιπτωση μου τι κανω ομως;...

ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ ! ! :devil:

Τα στοιχεία δεν ξερω για ποιο λογο ειναι λανθασμένα δηλαδή το επίθετο μου το διχνει ως Ρ και στην αγορά και στην ειδοποίηση που μου έστειλαν.

Εχω κάνει και αλλες παραγγελίες δεν ειχα τετοιο πρόβλημα...

κανε μια εκτυπωση την αλληλογραφια σας και πηγαινε -με καλη διαθεση- στο ταχυδρομειο...

δοκιμασε ΑΛΛΟΝ υπαλληλο ......(να μην ξερει το ιστορικο)

προτεινε να δωσεις τα πληρη στοιχεια σου σε προισταμενο ,επιμενωντας οτι ειναι δικο σου δεμα κλπ

λιγο με το καλο, λιγο με το ζορι κατι θα βγει...

ειναι και λιγο τυχη να μην πεσεις κακοξυπνημενο υπαλληλο!!

Link to comment
Share on other sites

tnx παιδια και σοζ που δεν άνοιξα θεμα.

Θα ποσταρω αύριο για περισσότερα.

Φωτοτυπία δεν θα το βγαλω θα παω το email απο το κινητό μου σιγά μη χαλάσω και χαρτί - μελάνι green peace :D

Link to comment
Share on other sites

tnx παιδια και σοζ που δεν άνοιξα θεμα.

Θα ποσταρω αύριο για περισσότερα.

Φωτοτυπία δεν θα το βγαλω θα παω το email απο το κινητό μου σιγά μη χαλάσω και χαρτί - μελάνι green peace :D

μπααα...δεν θα στο προτεινα....τετοια πραματα του διαολου!! και που ξερω εγω τι χακερια εχεις κανει !!

δωσε χαρτι εκει , που ειναι και επισημο !!

αντε να καταλαβει η υπαλληλος τι θα της δειξεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλο κομμάτι η κοπελιά στα ελτα τελικά :woot::jump1::spam:

Περνάς μετά από 3-4 μέρες και τις δίνεις ένα λελουδικό (ένα τριαντάφυλλο π.χ. ΟΧΙ ολάκερη ανθοδέσμη), βάζεις και ένα μπιλιετάκι με ένα λεκτικό του στύλ «Ευχαριστώ πολύ για την εξυπηρέτηση - Μητσάρας 69χχχ χχχχχ» (όνομα και τηλέφωνο ξέρεις εσύ) και φεύγεις.

Αν σε πάρει τηλ. για τα περαιτέρω την έκανες. :dance3:

Αν δεν σε πάρει, μην τα βάψεις μαύρα, απλά δεν ήταν γραφτό. :wall:

Link to comment
Share on other sites

θα ανοίξεις ενα dispute στο paypal.

:T:κάνε αυτό που λέει και ο hayabusa και άσε το Paypal να αναλάβει το θέμα.Εγώ προσωπικά μια φορά που αγόρασα από seller στο Ebay και ζήταγε verificatiοn στην διεύθυνση πράγμα το οποίο δεν μπορεί να γίνει για Ελλάδα το ανέφερα και το διευθέτησαν αυτοί το θέμα..παρεμπιπτόντως τα πράγματα ήρθαν μέσα σε 1 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.