Jump to content



GTX 480 + 9600GT για Physx


alexcrx

Recommended Posts

NVIDIA tells us that they will also be "fixing" the 257.15 beta driver on their site, so new downloads of that driver will have the restriction in place

link

Μήπως έγινε αυτό?

Ψάξε να βρεις τους 257.15 από άλλες πηγές τότε,μπορεί κάποιοι να είχαν ανεβάσει στο rapidshare π.χ. τους "bugged".

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα πρεπει να εχεις συνδεδεμενη οθονη στη καρτα της nvidia αλλα μπορεις να κανεις πατεντα, ο jaco δινει μια καλη εξήγηση εδω και εδω ενας αλλος οδηγος

Περνα πρωτα τους οδηγους της vidia (το patch δεν χρειαζεται), επανεκκίνηση μετα της ατι ,επανεκκινηση και μετα

δεξι κλικ επιφανεια εργασιας αναλυση οθονης οπου θα υπαρχει η κυρια οθονη και η ψευδης στην οποια απλα θα κανεις επεκταση και θα ενεργοποιηθουν τα φυσικς.Επιβεβαιωση με fluidmark.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω hardware physx,αλλα εχω μερικα θεματα . αρχικα ειχα τους 10.4 στην 5850 κ μου τους " καταργησε" , μετα κατι παιζει με την sidebar , μου τρωει 25 % απο τον cpu , μαλλον επειδη εχω ενα gadget για την θερμοκρασια των καρτων . επισης στον control panel της nvidia δεν εχω κ παλι την επιλογη για physix αλλα οπως ειπα εχω hardware physx στο fluidmark . κ τελος κοιταξτε κ αυτο

post-11833-1416074496,1691_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει αρκετα πειραματα με physx με 2-3 καρτες,εκει που ειδα τα καλυτερα αποτελεσματα ηταν με την 260 πανω, μιλαω για το μπατμαν παντα, ειδα χρηση του gpu σε physx μεχρι κ 30% αλλα τα fps ηταν κολημενα πανω απο 60 κ 100 μερικες φορες με πρωτη καρτα την 295 με οτι φιλτρο υπηρχε κ δεν υπηρχε στο μαξ σε αναλυση 1920χ1080,επισης δοκιμασα με μια 8500 gt μιλαμε κολαφος η κατασταση 11-12 fps χειροτερα κ απο το να εβαζα τον cpu να παιζει τα physx,τελος κατεληξα σε μια 8800 gts 640 οπου εχω αρκετα παραπονα 1ον γιατι δεν δειχνει gpu usage 2ον ειναι πολυ ζεστη η ατιμη κ απλα καθεται κ περιμενει να κουνησει τα μαντηλια κ πιανει τις θερμοκρασιες της 295 που δουλευει 2 οθονες.(τις αλλαξα κ παστα κ εχει κ προσωπικο ανεμιστηρακι να την χτυπαει, αν βγει δε το ανεμιστηρι μιλαμε για 3 βαθμους πανω σε idle!!!)

απο θεμα αποδοσης ειναι καλη αν κ διακρινω αυτο που λεγατε πιο πανω για καθυστερησεις,σκεφτομουν μια 240 να βαλω πριν παρω την 8800 αλλα ειναι πολυ κατωτερη σε επιδοσεις απο την 8800(τουλαχιστον αυτο δειχνει σε μετρησεις)k οχι μονο απο την 8800 αλλα κ απο την 9600 οποτε το σκεπτικο μου ειναι μια 9800gt εκτος αν βρω την συμπαθεια μου την 260 βεβαια ειναι too much μονο για physx αλλα αξιζει σε σχεση με τις παλιες ενεργοβορες καραβανες με το g80 πανω!!

Υ.Σ:σορρυ για το μεγαλο ποστ

Link to comment
Share on other sites

οχι τετοιου ειδους παρατραγουδα δεν ειδα αλλα με σενα μαλλον παιζει ρολο οτι παιζεις με διαφορετικες καρτες(εταιριες)εγω αυτα που ειδα ηταν τυπου πχ με το που εμπαινα σε ενα δωματιο κ ενω εχω παντα το fraps ανοιχτο απο κει που πριν μπω ηταν στα 60 fps επεφτε στο 1 fps κ αρχιζε κ ανεβαινε, στιγμιαια βεβαια αυτο αλλα γινοταν εστω κ για 2 βηματα που θα εκανα ειχα μια καθυστερηση κ με παραξενεψε η ολη αποδοση της 295 κυριως γιατι δουλευε στο 50-60% κ δεν ειχε γεμισει καν η μνημη της καπου στα 500 κ κατι mb γεμιζε ενω αμα ειχα τα physx πανω της θα επαιζε οριο 894 κ θα τραβαγε ζωγραφιες σε ολα στο μαξ,αυτο το fps dropping δεν το ειχα δει στην 260 καθολου κ γενικα ειχε πολυ καλυτερη αποδοση το μπατμαν εκει,οσο για το μετρο που του εβαλα τα advanced physx απο το μενου του παιχνιδιου ακομα παραμενει αρκετα βαρυ παιχνιδι σε αρκετα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.