Jump to content



Πρόβλημα συμβατότητας software


koshal

Recommended Posts

Λοιπόν. Έχω λόγω δουλειάς ένα laptop που έχω εγκατεστημένα προγράμματα που κατασκευάστηκαν για XP. Νέες εκδόσεις δεν υπάρχουν και άλλα προγράμματα που να κάνουν την ίδια δουλειά επίσης όχι.

Θέλω να βάλω καινούριο σκληρό και να του βάλω win7.

Σε λειτουργία συμβατότητας δουλεύουν τα 2 από τα 3 κανονικά.

Το τελευταίο (που ουσιαστικά είναι σουίτα δλδ ενώ έχεις install για ένα πρόγραμμα αυτό εγκαθιστά και άλλα 2-3 και δικούς του codecs και όταν το τρέχεις αυτά δουλεύουν στο background) δεν δουλεύει με τπτ.

Έχει κανείς καμία ιδέα?

Σημείωση: το laptop ΔΕΝ συνδέεται με το internet λόγω διαβάθμισης των αρχείων που περιέχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το XP Mode από το site της Microsoft (μπορείς να το κατεβάσεις σε άλλο pc και να το αντιγράψεις σε δισκάκι). Δημιουργεί εικονική μηχανή που τρέχει windows XP και εκεί μέσα μπορείς να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα που είναι ασύμβατο. Είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται επεξργαστή με virtualization.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.