Jump to content



VirtualDub 1.6.19- Πρόβλημα με τελικό αρχείο


The Rock

Recommended Posts

Γεια σας. Με ένα πρόγραμμα απομόνωσα κάποιες σκηνές που ήθελα από ένα .avi αρχείο. Κατέβασα το VirtualDub και σύμφωνα με ένα οδηγό κατάφερα να περάσω τους υπότιλους από πάνω. Το θέμα είναι ότι ένα αρχείο πχ 30 MB βγαίνει μετά 3-3,5 GB. Έχεις κανείς ιδέα τι συμβαίνει ? Το ψάχνω ώρα τώρα αλλά τίποτα ....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το οτι το εχεις ηδη επιλεγμενο σημαινει οτι εχεις ρυθμισει και τον codec (αλλα αυτο μαλλον το εχεις κανει ηδη), ποση διαρκεια εχει το κλιπ (και βγαινει 3gb) , και στην audio καρτελα, εχει παλι επιλογη direct stream copy, και full processing mode

Link to comment
Share on other sites

το οτι το εχεις ηδη επιλεγμενο σημαινει οτι εχεις ρυθμισει και τον codec (αλλα αυτο μαλλον το εχεις κανει ηδη), ποση διαρκεια εχει το κλιπ (και βγαινει 3gb) , και στην audio καρτελα, εχει παλι επιλογη direct stream copy, και full processing mode

Το κλιπ έχει διάρκεια 4-5 λεπτά(40ΜΒ).

Θες να μου πεις βήμα βήμα τι να κάνω γτ δεν κατάλαβα τι θες να πεις.

Στο audio όταν αν΄φερες κάτι σχετικό το ψαξα και δοκίμασε και τις 2 επιλογές d.s.c και f.p.m. και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ειλικρινά σου μιλάω, απλά δεν έχω λόγια είχα απελπιστεί γιατί έχω μια εργασία για την σχολή και πρέπει αν την παραδώσω ! Πέτυχε, ήθελε απλά το Divx Codec ! Δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω ! :happy2::happy2:

Link to comment
Share on other sites

papatsonis για ένα περίεργο λόγο σε κάποια αρχεία μου πετάει το παρακάτω μήνυμα:

An integer division by zero occurred in module 'xvid'...

...while decompressing video frame 1 (VideoSource.cpp:1727)...

...while using input buffer at 03bc0000-03bc12d6 (VideoSource.cpp:1726)...

...while using output buffer at 02340000-02416803 (VideoSource.cpp:1725)...

...while running thread "Processing" (thread.cpp:150)

Μπορείς να ρίξεις μια βοήθεια ? Ψάχνω στο διαδίκτυο αλλά δεν έχω βρει μια λύση.

Ελάτε ρε παιδιά, κανείς καμιά βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.