Jump to content



Drivers για Turbo-x MiniNote


PClord

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος,ψάχνω drivers για το συγκεκριμένο netbook το οποίο υπέστη format σε Windows 7!

Μέχρι στιγμής από την έρευνα που έχω κάνει έχω μάθει πως κατασκευάστρια εταιρία είναι η "Clevo" το

θέμα είναι πως δεν βρίσκω πουθενά πιο μοντέλο είναι ακριβώς!

Έχω ψάξει από κάτω και έχω ανοίξει το καπάκι hdd,ram,pci-e και τίποτα...! :(

Καμιά ιδέα?

Ξέρει κανείς ποιό μοντέλο της Clevo είναι το MiniNote?

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας ευχαριστώ τον dj_chris_g,με αυτό που βρήκες ενεργοποιήσα bluetooth+wifi ;)

δεν γράφει πουθενά το model number,τα μόνα στοιχεία που έχω είναι ένα "made in china"

και το s/n της turbo-x το οποίο κάτω γράφει "assembled by plaisio computers"...

:X:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

*ανασταση του θεματος!!*

επεσε στα χερια μου ενα mininote του Πλαισιου (μαυρο με κοκκινη ριγα περιμετρικα) στο οποιο ο ανιψιος μου περασε win7.....

καταφερα και βρηκα τους drivers για bluetooth/wifi/sound με τα οποια ειχε προβλημα αλλα στο dev.manager μενει μια αγνωστη συσκευη με μονη αναφορα για να την ψαξει κανεις το >> TPSACPI01 ........

υποψιαζομαι οτι ειναι το cardreader αλλα δεν καυαφερα να βρω καταλληλο οδηγο....

αν καποιος εχει το netbook θα ημουν υποχρεος αν μου ελεγε τι καρτα εχει ή αν μπορει να σηκωσει με ps to device manager !

:fun:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φίλε μου περίπου στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ μόλις πέρασα τα windows 7 βρήκα για bluetooth και wi-fi και το μόνο που μου μένει είναι ο ήχος... Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που στο καλό βρήκες???? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

καλημερα παιδια..εχω και εγω το ιδιο προβλημα..

εκανα φορματ απο windows xp σε windows 7 εχω βρει ολα τα driver εκτος του wifi δεν μπορω να το βρω με τιποτα εχω ψαξει παντου και τιποτα..το netbook απο κατω δεν γραφει το μοντελο του..μονο s/r

αν μπορει καποιος να βοηθησει..

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.