Jump to content



Vagouarious rev 2.00


Vagouridis

Recommended Posts

Λοιπον μετα απο σχετικες δοκιμες , αλλαγες και πειραματισμους κατελληξα στα εξης

1)Αντλια εξω απο το τανκ , και παραμενει η ιδια Λ20

2)Ψυγειο το τρανσιτ , εαν και ημουν δυσπιστος για την δουλεια του επαθα πλακα .Οι ανεμιστηρες μου παραμενουν οι γνωστοι 12*8cm

3)Ενα φαν σρουντ για τους ανεμιστηρες λιγο προχειρο φτιαγμενο με ταινια και προμιντοτσιχλα μεχρι να τελειωσουν και οι δοκιμες με το καλτσον και τον πολυεστερα.

4)Βαφτηκε το κουτι μετα απο το πολυ πετυχημενο γκρι του μαστορα ( του κανα δωρο και ενα ζευγαρι φακους επαφης και εξεταση αχρωματοψιας ) στο σωστο μεταλλικο γκρι του κουτιου

5)Μπηκε και το VGA μπλοκ μαζι με σωληνες eheim , εχουν το κατι τους το τραβηχτικο βρε αδερφε .Τα μπλοκ ειναι 1.5 του 11 και 0.5 δικο μου ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ταυτοχρονα αλλαξα σκληρους ,αλλαξα το εωτερικο του 330 με ενος 480 μπηκε και η 9800 προ ενα προχειρο αποτελεσμα εδω

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7558391

Ας το δουμε και απο κοντα τωρα

Το κουτακι με φωτισμο....

1.jpg

Μια απο τα πλαγια με βγαλμενο τον ανεμιστηρα για τις μνημες

2.jpg

Μια πιο κοντινη

3.jpg

Λεπτομερεια στην δουλεια με εξωτερικη την αντλια ποια , αυτο το σημειο μου θυμιζει μηχανη απο Ford , το ξερω οτι ειμαι ψωνιο αλλα για αν γινει ετσι το κουτι παιδευτηκα πολυ.

4.jpg

Μια πιο πανοραμικη

5.jpg

Και μια με το συνολο

6.jpg

Δεν ειναι κουκλι? [σχολια]Ου μωρη ψωναρα , παρε την ντοματα σου :tomato: [/γιουχαρισματα]

Να ευχαριστησω ολα τα παιδια που πηραν μερος σε αυτο το project .Τωρα για τα αποτελεσματα του σοκετ 477 Π4 ειναι γνωστα ολα.Εαν ακουσετε τιποτα για 2*512 με ΒΗ-5 η 6 σε λογικη τιμη πειτε μου....;)

Παρατηρησεις

1)Εαν παρατηρησετε στην 2η φωτο υπαρχουν ακομα οι γνωστοι καραβοσωληνες οι οποιοι ενωνονται με τα εχειμ στην ενωση εχει τοποθετηθει Τ με την μια μερια του κλειστη μονιμα για ευκολυ αλλαγη νερου.

2)Το δευτερο μπλοκ στεθροποιησε την θερμοκρασια στους 31 ενω πριν επαιζε 29-31 σε φουλ λοαντ , αυτα συμφωνα με το προμπε της Ασους.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να πεσει το φσβ απο 271,2 στα 269.3 με την ιδια ταση στον επεξεργαστη 1.7 βιος 1.61 σε φουλ .Η μητρικη ειναι αμονταριστη και δεν ξαναβαζω χερι ειναι μεγαλο παιδεμα αμα ξανασκασει κανας πυκνωτης βαριεμαι να τα βγαζω και να την αλλαζω και ουσιαστικα δεν ειδα διαφορες εαν και αλλαχτηκε το τροφοδοτικο οι τασεις παραμειναν οι ιδιες καθως και το πεσιμο στο vcore στο φουλ λοαντ.Καλα για την καρτα δεν μιλαμε πηρε 60 Μηζ πανω ο πυρηνας καπου στα 20 οι μνημες και και καμια 30 αρια κατω η θερμοκρασια της μετρουμενη απο τον ιδιο σενσορα στο ιδιο σημειο....

Link to comment
Share on other sites

Αντιπαρερχομαι στα ζουμαριστα στις φωτο Στελλα διοτι καποτε ειχα και ΑΜΔ αλλα μια ζωη ειμαι με Ασους.Οσο για το δανεισμο του υπολογιστη , ξερω και ενα αλλο με τον Τοτο και την Μπιανκα πολυ πετυχημενο.Το πισι δεν κουνιεται απο εκει it's a rule of the game.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις και 01:53]

Αντιπαρερχομαι στα ζουμαριστα στις φωτο Στελλα διοτι καποτε ειχα και ΑΜΔ αλλα μια ζωη ειμαι με Ασους.Οσο για το δανεισμο του υπολογιστη , ξερω και ενα αλλο με τον Τοτο και την Μπιανκα πολυ πετυχημενο.Το πισι δεν κουνιεται απο εκει it's a rule of the game.

Μια ζωη εισαι με Ασους? Αυτο εδω κατι απο MSI μου θυμιζει!:whistling :whistling

post-155-1416070766,4635_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DragonFlight

Μια ζωη εισαι με Ασους? Αυτο εδω κατι απο MSI μου θυμιζει!:whistling :whistling

Eχω και GB αυτο δεν σημαινει οτι αυτες οι μητρικες καθησαν στο συστημα παραπανω απο 1-2 μηνες και αυτο μονο στην περιπτωση της GB η εποξ και η ΜΣΙ αντεξαν 5 μερες και 2 ωρες αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Πολυ καλη δουλεια Παρη. Εχεις μεγαλυτερο ψυγειο απο το κλασικο transit? Eμενα 2 12αρηδες χωρανε.

Πες οτι ειναι το ιδιο , 6 8αρηδες σε καθε μερια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82

Kαι μια ερωτηση που ξεχασα...Την τρυπα στο πλεξι για τον ανεμηστηρα που φυσαει τις μνημες πως την εκανες?

Ποτηροτρυπανο και σιγα σιγα γιατι την πρωτη φορα μου εσπασε το πλεξι....Και ο ανεμιστηρας ειναι καλυτερα να στερεωθει με προμιντοτσχλα παρα με βιδες για να μην εχει κραδασμους.( Αρε σιντο , χρυσο πραμα αυτη η προμιντοτσιχλα απο τα καλυτερα αποσβεστικα υλικα , μεχρι και στην πατουρα της αντλιας εχω βαλει...)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Vag πολύ γουστάρω. :woot: Το πάνω διάζωμα το έφτιαξες πολύ κυριλέ!!!!! Μπράβο και πάλι για τη δουλεία που έφαγε αλλά και για το αποτέλεσμα.

την σωλήνα από τη CPU στη GPU πρόσεξε μόνο γιατί μου φαίνεται ψηλο ζουλήχτηκε. :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ο Βάγκουρας (όπως πάντα)...

καπάκι δεν έχει η κατασκευή?

τα φανς ακούγονται? πολλά ρε παιδί μου... είδες διαφορά από τα από κάτω?

εύγε... (μήπως του βγήκε πιο σκούρο τώρα? :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.