Jump to content



mkv+srt ->ipod


JohnnyX

Recommended Posts

Κανα καλο προγραμμα για μετατροπη mkv με υποτιτλους (συνηθως .srt) σε format για ipod ?

Εχω δει τα xilisoft , cucusoft video converters αλλα δε δεχονται υποτιτλους

Ειδα και το badaboom που ειναι πυραυλος με τη χρηση της geforce αλλα και αυτο δε βλεπει υποτιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο προγραμμα για μετατροπη mkv με υποτιτλους (συνηθως .srt) σε format για ipod ?

Εχω δει τα xilisoft , cucusoft video converters αλλα δε δεχονται υποτιτλους

Ειδα και το badaboom που ειναι πυραυλος με τη χρηση της geforce αλλα και αυτο δε βλεπει υποτιτλους.

για δες και το megui

Link to comment
Share on other sites

το mkvmerge εχω χρησιμοποιησει

και να τους βαζει

αλλα επειδη οι υποτιτλοι ΔΕΝ παιζουν στα mkv αν δεν το επιλεξεις απο τον αντιστοιχο player...ετσι οi transcoder "βλεπουν¨ενα αρχειο video χωρις υποτιτλους

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα το πρόγραμμα... αλλα δεν μου κάνει hardcode τους υπότιτλους στο video :mamba:

Γιατί θες να τους κάνεις hardcode? To handbreak περνάει τους υπότιτλους μέσα στο container του βίντεο και μετά επιλέγεις μέσα από το ipod αν θα εμφανιστούν ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα το πρόγραμμα... αλλα δεν μου κάνει hardcode τους υπότιτλους στο video :mamba:

Πας καρτέλα Subtitles, επιλέγεις το αρχείο SRT από το κουμπί Import Srt, επιλέγεις Srt Language Modern Greek και Char code 8859-7. Μετά από όλα αυτά πατάς Add.

Τους περνάει μετά όπως λέει και ο Νίκος σαν επιλογή και τους ενεργοποιείς όποτε εσύ θες από κουμπάκι που στο τηλέφωνο εμφανίζεται όταν παίζει η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να τους κάνεις hardcode? To handbreak περνάει τους υπότιτλους μέσα στο container του βίντεο και μετά επιλέγεις μέσα από το ipod αν θα εμφανιστούν ή όχι.

Μιλαμε παντα για ipod video 5ης γενιας...που δεν εχει τετοια επιλογη !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.