Jump to content



Windows 7 αλλαγή από 32bit σε 64bit


Stallone

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω έναν υπολογιστή που έχει εγκατεστημένα τα windows 7 home premium 32bit. (όχι ο υπολογιστής της υπογραφής μου).

Τι διαδίκασία πρέπει να κάνω για να βάλω τα windows 7 home premium 64bit; Και αν γίνεται πείτε μου και πόσο θα μου στοιχίσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία, χρειάζεσαι ένα δισκάκι των 64-bit και ένα γνήσιο cd key ώστε να μην έχεις προβλήματα.

Δηλαδή πρέπει να αγοράσω τα ίδια windows 7 αλλά αυτή την φορά 64bit; Για να μου δώσουν cd key είναι σαν να αγοράζω καινούργια άδεια. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό γιατί μπερδεύτηκα. Tα windows που έχει πάνω του αυτή την στιγμή είναι win7 home premium 32bit (OEM).

Θα πάω στην microsoft και τι θα τους πω να μου δώσουν;

Δεν θα μου πουν ότι πρέπει να αγοράσω και δεύτερα win7 home premium 64bit; (με καινούργιο δισκάκι και καινούργιο cd key);

Link to comment
Share on other sites

The 3 major differences are:

1. OEM Copies have no support from Microsoft. With the retail version you get a free support incident provided in the price of the copy of Windows. If you buy an OEM license, you would have to pay the first time you call them.

2. OEM licenses cannot be transferred between PC's. Once you install it on a particular computer, that license key must stay with that system. Retail can be transferred, but cannot be installed on more than one computer at a time.

3. OEM copies are provided in either 32 or 64 bit flavors. You must buy the one you want. Retail copies come with both 32 and 64 bit disks in the box. You simply choose which one you want to install (but again you can only install one of those copies at a time).

sauce

Link to comment
Share on other sites

Βρες απο ενα φιλο/γνωστο το δισκακι το original χ64 και περνα τα χωρις κανενα προβλημα με το serial σου και με ενεργοποιηση...

Με το serial number των 32bit; (αυτά που έχει τώρα εγκατεστημένα).

Θα δουλέψει;

Τα 32bit (ΟΕΜ) που έχει πάνω αυτή την στιγμή τα έχω αγοράσει από ΠΛΑΙΣΙΟ. (έχω το δισκάκι και το cd key τους).

Μήπως αρμόδιο είναι το ΠΛΑΙΣΙΟ;

Link to comment
Share on other sites

OK. Μου έδωσε ένας φίλος το δισκάκι του των win7 64bit και έβαλα το product key των δικών μου 32bit.

Το δέχτηκε μια χαρά και τα ενεργοποίησα τηλεφωνικώς (η διαδικάσία που σου λέει τα νούμερα αυτόματος τηλεφωνητής). Ενεργοποιήθηκαν κανονικά. Τώρα βλέποντας και κάνοντας.

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας! :hi:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.