Jump to content



Πείτε μια ιδέα, ποια RAM να πάρω??


nycos

Recommended Posts

Λεω να τσιμπήσω ενα 2x256 κιτ για το Abit AN7 που ερχεται σε λίγες μέρες.

Λεω να τις παρω απο το pc-memory-upgrade.co.uk (οπως όλοι).

Δεν χρειάζομαι (πιστευω) 2x512 μιας και παιχνίδια δεν πολυ παίζω (καθόλου θα έλεγα), και δεν πολυ ζορίζομαι με photoshop κτλ.

Ετσι λοιπον (λογω και κόστους) είμαι μεταξύ των:

» 512Mb kit EL DDR PC-3200 Platinum Dual Channel - OCZ # 159 + 4

» 512Mb kit DDR PC-3200 Special 2-2-2 Dual Channel - Mushkin # 169 + 4

Ποιο κιτ να προτιμήσω? (και γιατι?) Στο Abit θά κάτσει ενας Barton 2,8 watercooled και σκοπέυω να τον πάω. Αξίζει να δόσω περισσότερα χρήματα για αλλο κιτ?

Χελπ με λιγο με τα BH-5 και BH-6 γιατι δεν βγάζω άκρη (ερωτηση γενικού περιεχομενου)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οποια και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενος. Αλλα λογικα οι Mushkin εχουν σιγουρα BH-5 μεσα οποτε κλεινω προς τα εκει.

Οταν λες οτι θελεις βοηθεια με τα ΒΗ-5 τι εννοεις? πιο συγκεκριμενα?

Link to comment
Share on other sites

mushkin λεω εγω αλλα να πω και κατι αλλο επειδη τωρα τελευταια εχω δει διαφορα η abit an7(me to guru δεν ειναι??) ειναι λογο μουφα!!δεν ανεβαζει fsb.... ελπιζω εσυ να εισαι τυχερος!

και πανω της δοκιμαστηκαν και bh5 kai ch5 corsair

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα για μούφα μου μυρίζει, το πολυ πολυ να γυρίσω πισω στο NF7-S....

Οι mushkin λένε οτι φοράνε bh-6 (πατηστε details...), οι ocz τι εχουνε? Εκει κολάει το ποιες διαφορες εχουν τα bh-x....

Δεν ειμαι νεος στο oc.... να παρω δηλαδη kingston και μετα απο 1 μηνα να ψαχνω να τις ξεφορτωθω??? για να παρω mushkin???

και επειδη η διαφορα με τις

» 512Mb kit EL DDR PC-3200 Platinum Limited Edition - OCZ

ειναι μικρη, μήπως αξιζουν αυτες???

(εχω πελαγωσει...)

Link to comment
Share on other sites

Mushkin PC3200 with Winbond BH-6

Brand new memory from Mushkin to replace their Level2 range - the PC3200 Special Edition 2-2-2 with Winbond BH-6 chips.

Using hand-selected BH6 chips these modules perform as well as Level2 memory at PC3200 speeds.

Available for a limited time only!

Τις χτήπησα!!! δεν αντεξα...!!! Τελος της βδομαδας να τις περιμενω???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.