Jump to content



Δημιουργία κεντρικού chatroom!!!!!!


greekfragma

Recommended Posts

Γεια χαρα παιδες του TheLab.

Αν και καινουριο μελος αυτου του δικτυακου τοπου πηρα το θαρρος να φτιαξω αυτο το Thread για να προτεινω τη δημιουργια ενος χωρου ανταλλαγης αποψεων σε πραγματικο χρονο.

Δεν γνωριζω εαν ειναι εφικτο απο την ομαδα του ΤheLab και εαν συμβαδιζει με τις αρχες των υπευθυνων της σελιδας.

Αποψη μου ειναι οτι κατι τετοιο θα αναβαθμιζε τις σχεσεις ολων των μελων του TheLab και θα επιταχυνει την περαιτερω διαδοση του.

Περιμενω γνωμες.................................................

:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:

:unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες φιλε DJD.Ελπιζω οσο το δυνατον γρηγοροτερα να γινει καθως ειναι αυτονοητο ποσο θα αυξηθει η κινηση μεσα στο site.Παντα φιλικα,Γιωργος:cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί ένα άτυπο forum μέσω MSN..... δεν βρίσκω λόγο να δημιουργηθεί ένα chat στην σελίδα. Εγώ τουλάχιστον δεν θα κάτσω μέσα στην σελίδα να κάνω chat.

Αν και καλή ιδέα γενικά θα ρίξω και εγώ μια αρνητική ψήφο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλαααααααααααα!!!!!!μη βαρατε τοσο πολυ στο ψαχνοοοοοο!!!!!!:confused: :confused:

:sick: :sick:

:tomato: :tomato:

:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

παραιτουμαι!!!!!!!!!!

κλαψ....κλουψ...............μπουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι δεν θα ειναι λειτουργικο! Και στο γνωστο και μη εξαιρεταιο φορουμ δοκιμαστηκε με πληρη αποτυχια!

Η δουλεια αυτη γινεται ατυπα μεσω msn οποτε το chat δεν λεει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Εξαλλου στο msn υπαρχει και το block user... :D

Χρειάζεται σαν τρελό!!!!

Έβγαλε και μια σωστή λειτουργία σε πρόγραμμα ο Bill(αν και όποιος ξέρει δεν λειτουργεί full).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι σε ένα site με θέμα την τεχνολογία και τους υπολογιστές δεν έχει νόημα η παράλληλη λειτουργία ενός chatroom...

...μπορεί να "απορροφά" κίνηση απ' το κυρίως φόρουμ ή να αλλάξει το ύφος του κάτι μπορεί να μην ικανοποιεί τα παιδιά που το στήσανε και το συντηρούν...

Εξάλλου, για όποιον ενδιαφέρεται ή όταν υπάρξει ανάγκη μπορεί να χρησιμοποιηθεί το msn messenger...

Προσωπικά (γι αυτό και να γινόταν το chatroom δεν θα με απασχολούσε) βαριέμαι αφάνταστα τα chatroom και τα σχετικά προγράμματα (όπως και το τηλέφωνο) και δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ...άμα θέλω κουβεντούλα πηγαίνω για καφέ, δεν είναι ανάγκη να πληρώνω ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo [Χθες, στις 17:39]

... θα φέρνουμε περίφημους ψήστες..

:tomato:

Να δω ποτε θα σταματησουν αυτα τα υπονοουμενα για τους Athlon... :tomato: :tomato: :tomato:

Περαν τις πλακος, ενα chatroom θα ηταν καταστροφικο, imho για τους εξης 2 λογους:

1) Φανταστειτε 20 ατομα σε ενα "δωματιο" εκ των οποιων οι 18 (π.χ.) ειναι n00bs με καποιο προβλημα ο καθενας: ο ενας τα timings του, ο αλλος δεν μπορει να βαλει XP, ο τριτος θελει να βαλει υδροψυξη, να κανει RAID, να αγορασει καρτα γραφικων κ.ο.κ Μπορειτε να διανοηθειτε το flood που εχει να γινει οταν θα μπει στο καναλι ο πρωτος "γνωστης"; Αν θα αντεξει να μεινει κανα 10λεπτο κι αυτο θα τον κανει να μη ξαναμπει...

2) Οταν λυνεται ενα προβλημα εδω, αυτη η λυση που βρισκεται, βγαινει απο πολλα ατομα που δεν ειναι ολη την ωρα online, αλλα μπαινουν και αργοτερα και τα βλεπουν, σε αντιθεση με το irc ου πρεπει να εισαι εκει live για να απαντησεις. Επισης, καθε πληροφορια ειναι προσβασιμη απ' ολους. Αν οι απαντησεις δινονται στο "δωματιο" θα γεμισει το φορουμ αναφορες του τυπου "Αυτο που σου ειχα πει στο irc χτες Παρη δεν ισχυει, γιατι θα καει το τροφοδοτικο σου" με αποτελεσμα να εχουμε ημιτελεις και μη helpful διαλογους του στυλ:

Ερ. - Πως μπορω να κανω boot απο δυο λειτουργικα;

Απ. - Κανε αυτο που σου ειπε χτες στο irc ο Ζαχος.

Ερ. - Οκ, ευχαριστω.

Ειδατε οτι αντι να γινει propagate η πληροφορια, χαθηκε;...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.