Jump to content



g11 η g15 η razer lycosa?


breakdown

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι αναμεσα στα 3 αυτα πληκτρολογια,αλλα δεν ξερω πιο να παρω,το razer εχει πολυ καλο φωτισμο αλλα απο οτι ειδα δεν εχει εξτρα πληκτρα,τα logitech μου φαινονται καπως,θελω τη γνωμη σας.Εχω και δει αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Keyboards/Roccat-Arvo-Compact-Keyboard.htm οποιος εχει καποιο απο αυτα ας πει τη γνωμη του να βγω απο το διλημμα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lycosa για το λογο του οτι συχαινομαι τα πλαινα πληκτρα των αλλων πληκτρολογιων.

Το ctrl παντα θα ειναι το crouch για μενα , to shift sprint , και δε μπορω να μην παταω tab.

Eιναι πληκτρα που εχω συνηθισει.

Τα πλαινα για μενα ειναι απλα ενα κουραστικο εμποδιο.

Δε μπορω να εχω το χερι μου συνεχεια στον αερα για να λεω οτι εχω προσβασιμα macro keys.

Link to comment
Share on other sites

Arvo το βρισκεις και 10€ λιγοτερα.

Macro παντως "δεχεται".

Για τα G-series δεν μιλαω γιατι τα αντιπαθω με ολο μου το "ειναι".

Σε τετοιο στυλ πληκτρολογιου ψαχνω αλλα δεν εχει backlight φωτισμο,αφτο μου τη σπαει

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ακομα πληκτρολογιο κυριως για starcraft... Με ενδιαφερει το backlight, να μην ειναι καγκουρικο και οσο γινεται λιγοτερο πλαστικουρα.

Αλλα κυριως θελω το standard layout και μεγαλα F-keys...

To Roccat μου αρεσε αλλα το χαλαει στα f-keys (αλλιως θα συμβιβαζομουνα με το no backlight)...

Τα razer, παρολο που συμπαθω πολυ την εταιρεια λογω ποντικιου, μου φαινονται πολυ πλαστικουρες και δινουν πολλη βαση στην καγκουρια...επισης δε μου αρεσε που διαβασα για low-profile keys...κριμας γιατι εχουν τα καλυτερα features κατα τα αλλα...

Το das keyboard μου φαινεται ΤΕΛΕΙΟ (για να καταλαβετε τι στυλ θελω)....αλλα πολλα τα 120 ευρω και ψαχνω εναλλακτικη περιπου στα μισα...

Καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω και εγω ακομα πληκτρολογιο κυριως για starcraft... Με ενδιαφερει το backlight, να μην ειναι καγκουρικο και οσο γινεται λιγοτερο πλαστικουρα.

Αλλα κυριως θελω το standard layout και μεγαλα F-keys...

To Roccat μου αρεσε αλλα το χαλαει στα f-keys (αλλιως θα συμβιβαζομουνα με το no backlight)...

Τα razer, παρολο που συμπαθω πολυ την εταιρεια λογω ποντικιου, μου φαινονται πολυ πλαστικουρες και δινουν πολλη βαση στην καγκουρια...επισης δε μου αρεσε που διαβασα για low-profile keys...κριμας γιατι εχουν τα καλυτερα features κατα τα αλλα...

Το das keyboard μου φαινεται ΤΕΛΕΙΟ (για να καταλαβετε τι στυλ θελω)....αλλα πολλα τα 120 ευρω και ψαχνω εναλλακτικη περιπου στα μισα...

Καμια αλλη ιδεα?

Ακυρο το 7G.

Ξεχασα το φωτιζομενο (το πιο βασικο!)

Δειξε αυτο στο fanboy μεσα σου...

http://www2.razerzone.com/sc2/marauder.php

ΑΥΤΟ:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.575676

Link to comment
Share on other sites

Το 7g ειναι δο δευτερο καλυτερο για αυτο που θελω....αλλα εξισου ακριβο.

Το marauder ειναι σκετη καγκουρια, δε θελω...παρολο που δειχνει να καλυπτει ΟΛΑ τα specs που εβαλα (τυχαιο οτι το κανανε εντελως γιαφορετικο απο τα υπολοιπα τους πληκτρολογια για το starcraft? δε νομιζω...). Ασε που δεν εχει βγει ακομα και ΟΤΑΝ βγει θα κανει και αυτο 120 αρα κανενα νοημα...

το Χ4 αφενος το θεωρω κακη αγορα οταν ειναι ενα "κομμενο" Χ6 και ολοι ξερουμε οτι το Χ6 βρισκεται στα 30 ευρω....

Αφετερου θα ειχα παρει ηδη το Χ6 (συμβιβαζομενος με τη δικη του καγμουρια χαριν της εξαιρετικης τιμης και του ρυθμιζομενου! backlight) αλλα δε μου αρεσουν τα F-keys του...

Γενικα θελω οπωσδηποτε το ESC να ειναι μεγαλο-τετραγωνο και εντελως στη γωνια! Αν ειανι ετσι, το παταω στα τυφλα με 100% επιτυχια και εχω συνηθισει αυτην την κινηση να την κανω με μισος και δυναμη :p για να κανω cancel κατι την ωρα που παιζω... Γι'αυτο κοιταζω για παραδοσιακο layout, δε με νοιαζουν macros κλπ...

Link to comment
Share on other sites

το Das Keyboard μπορω να το βρω μονο απο Γερμανια στα 140 ευρω με μεταφορικα....το κοστος ειναι δυσβασταχτο....δε μπορω να το δικαιολογησω οσο τελειο και να ειναι :(

Ψαχνοντας αποδω και αποκει αποφασισα να περιμενω να ερθει εδω το steelseries 6Gv2 που εχει προτεινομενη τιμη 79 ευρω αρα παραπανω δε γινεται να παει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.