Jump to content



Οπτικό καλώδιο 12μέτρων


techdanis

Recommended Posts

Ήθελα να ρωτήξω αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζει ένα οπτικό καλώδιο 12μέτρων και πόσο εύκαμτο είναι.......

Θα μπορεί να στρίψει σε μια γωνία 90 μοιρών ή θα έχω πρόβλημα???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα φιλε μου.το οπτικο καλωδιο ειναι αρκετα ευκαμπτο και δεν εχει προβλημα για 90 ακομα και για 120 μοιρες.ειναι ομως αρκετα ακριβο.ενα καλωδιο που πηρα για να συνδεσω ενισχυτη με dvd μου κοστισε 10ευρω(και ηταν περιπου 60ποντους).....

τωρα για 12μετρα που θες εσυ....................................

Link to comment
Share on other sites

Eχει δικιο ο φιλτατος ...τι το θες ρε συ (με ολο το θαρρος βεβαια) τοσο μακρυ οπτικο??δεν νομιζω παντως να βρεις στο εμποριο τοσο μεγαλο...και δεν ξερω και τι απωλειες θα εχει...αν εχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έλεγα να συνδέσω το ABIT ώστε να παίζει από το κύριο ηχοσύστημά μου (sony dav-s880) και να ακούω από εκεί μουσική και να βλέπω τις ταινίες με surround , αλλιώς χρειάζομαι 3 2πλά rca και για τα πέντε+ένα κανάλια και δεν μου πολυαρέσει η ιδέα.....:( :( :(

’σε που θα έχει τρελές απώλειες....

Μόρτης, δεν νομίζω το οπτικό να έχει απώλειες πάντως άσχετα μετ ο μήκος του, υποτίθεται ότι η πληροφορία μεταφέρεται με ΄ψηφιακά με την μέθοδο της ανάκλασης και γι' αυτό χρησιμοποιείται σε μεγάλες αποστάσεις.....

Τι λέτε να κάνω???

Έχετε καμιά πρόταση???:'(

Link to comment
Share on other sites

ασυρματα!!!!!!!!!!

τραβα σε μαγαζι με ηλκτρονικα και παρε ενα ανταπτορακι για μεταφορα ηχο......μπορεις να συνδεσεις παρα πολλες συσκευες ηχου επανω σε αυτο και να τις προωθησεις οπου εσυ θελεις....

1 φιλος μου εχει στο σαλονι ενα τετοιο ανταπτορα και στελνει εικονα και ηχο απο την τηλεοραση στον υπολογιστη..........βεβαια απο τιμες δεν ξερω τι παιζει.......

για στερεοφωνικο ηχο καπου 50-100 ευρω.

βεβαια εσυ θες πολυκαναλο ηχο..........τι να σου πω φιλε μου......για digital μεταφορα δεν γνωριζω....

Link to comment
Share on other sites

To DAV έχει περιορισμένη συνδεσιμότητα και δυστυχώς για μένα δεν έχει ομοαξονική είσοδο....

Λέτε να είναι ουτοπία αυτό με το οπτικό??

Greekfragma η λύση που προτείνεις είναι άπαιχτη εργονομικά αλλά η τσέπη μου είναι αρκετα.....ρηχή σε αυτή τη φάση...

Αύριο θα ρωτήσω τι παίζει από τιμές σε κανένα κατάστημα ηλεκτρονικών και αν υπάρχει σε τέτοιο μήκος καλώδιο και θα σας πω

Αν έχετε καμιά άλλη πρόταση , please στάξτε την....:sick:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.