Jump to content



Worms Reloaded,OMG!


SirDiman

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Ξέρει κανείς γιατί δεν είναι διαθέσιμο το network play? Εννοώ, είναι γκρι, δε μπορώ καν να το επιλέξω.

Εδώ μια χαρά διαθέσιμο είναι. Μήπως δεν έχεις κάνει ομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει γαμώτ. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι; Απλά το πλήρωσα, κατέβηκε, το έτρεξα, έφτιαξα την ομάδα μου και έπαιξα μερικά quick games. Θέλει κάτι συγκεκριμένο για το network?

Επίσης, τι συμβαίνει με το health? To shotgun θυμάμαι ανέκαθεν έριχνε 25 μονάδες, εδώ γιατί ρίχνει 2; Και το bazooka 1; Έτσι είναι πλέον; Δεν το έχω ψάξει καθόλου γιατί δεν πρόλαβα, οπότε δεν ξέρω αν είναι θέμα ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει γαμώτ. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι; Απλά το πλήρωσα, κατέβηκε, το έτρεξα, έφτιαξα την ομάδα μου και έπαιξα μερικά quick games. Θέλει κάτι συγκεκριμένο για το network?

Επίσης, τι συμβαίνει με το health? To shotgun θυμάμαι ανέκαθεν έριχνε 25 μονάδες, εδώ γιατί ρίχνει 2; Και το bazooka 1; Έτσι είναι πλέον; Δεν το έχω ψάξει καθόλου γιατί δεν πρόλαβα, οπότε δεν ξέρω αν είναι θέμα ρυθμίσεων.

To Shotgun τρώει κανονικά 25 μονάδες και μπαζούκα 37 περίπου...

Τι κατέβασες; :p

Δεν κάνεις ένα reinstall...

Link to comment
Share on other sites

Κανε login απο κάποιο pc εδω στην Ελλαδα και αγόρασε το στα 14.

Είμαστε σε αλλο ''country zone'' απο το steam με άλλες τιμές και τέτοια

Ακριβώς αυτό είναι ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ steam, δεν είναι το 5ευρω αλλά το 'καπέλο' που μπαίνει συνήθως. Anyway αρκετό off topic, καλό κάψιμο σας εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχει κι άλλος πρόβλημα με το network game, η λύση είναι δεξί κλικ στο Worms μέσα στο steam, μετά properties, local files και επιλέγουμε Verify integrity of game cache. Εκεί - λογικά - θα βρει κάποια προβληματικά αρχεία τα οποία ξανακατεβάζει. Λύνει διάφορα προβλήματα που ίσως εμφανιστούν.

Το παιχνιδάκι είναι πολύ καλό, άξιος απόγονος των παλιών Worms. Πάσχει όμως απίστευτα στο online multiplayer, για να παίξουμε κάνει ο καθένας 3-4 προσπάθειες αφού κρασάρει συνέχεια. Ακόμα και μέσα στο παιχνίδι κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιζω στο ιδιο υπολογιστη ματσακια με εναν φιλο μου αλλα δεν βρισκω πουθενα τα παλια καλα banana bombs,holy granade,armagedon κτλ κτλ που κανουν μεγαλα ΜΠΟΥΜ.Πηγα στο create game style και εκει αυτα τα οπλα μου ειναι greay out.Ξερει κανεις τι παιζει?Θελω να ριξω μπανανες!

Εdit: ok το βρηκα,πρεπει να κανω το campaign.

Link to comment
Share on other sites

To A.I. πάσχει άγρια στο campaign πάντως...Δεύτερον με ξενέρωσε το πόσο πολύ γκελάρουν οι νάρκες μέχρι να "κάτσουν". Επίσης αδυνατώ να καταλάβω γιατί έβγαλαν το τόξο! Και διπλό χτύπημα και σε βοηθούσε να ανέβεις σε περίεργα σημεία!

Αυτά όσον αφορά τα αρνητικά για μένα! Κατά τα άλλα πολύ γέλιο, ως συνήθως και μόλις ξεμπερδέψω με κάτι υποχρεώσεις μπουκάρω για on-line-ninja καταστάσεις! :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΙ είναι σαφώς βελτιωμένο όμως, μπορείς να επιλέγεις και modes, στο κάθε από τα οποία αλλάζει ο τρόπος που παίζει ο υπολογιστής. Πριν που έπαιζα, για να μη χάσει άρχισε να σκάβει ο cpu και να κρύβεται, κάτι που δεν έχω ξαναδεί ποτέ σε worms. Στο campaign πάντως όντως είναι μούφα το ΑΙ, βασικά είναι συγκεκριμένες οι κινήσεις που θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.