Jump to content



Psu Mod


OverFlow

Recommended Posts

Asetek, είναι η μαμά του vapochill, ένα προϊόν το οποίο δεν τυγχάνει συμπάθειας στο xtreme..

Μάλιστα, στο παρελθόν, έγραφε και ένας τυπάς της asetek στο xtreme, όπου και προέκυψαν διάφορα ευτράπελα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 13:22]

Asetek, είναι η μαμά του vapochill, ένα προϊόν το οποίο δεν τυγχάνει συμπάθειας στο xtreme..

Μάλιστα, στο παρελθόν, έγραφε και ένας τυπάς της asetek στο xtreme, όπου και προέκυψαν διάφορα ευτράπελα.

Σχεδόν ακριβές.

Η Asetek είναι αυτή η εταιρία, παρέχει τα VapoChill/WaterChill κατά κύριο λόγο. Το ότι δεν τυχαίνουν συμπάθειας στο Xtreme φταίει το ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες οι τιμές τους είναι αναλογικά αυξημένες και περίπου ίσες με τα Prometeia, πράγμα το οποίο προφανώς δεν τα κάνει ιδιαίτερα συμπαθή αφού το Prometeia είναι καλύτερο όπως και να γίνει, χωρίς να εννοείται ότι το VapoChill δεν έχει δικά του καλά σημεία και/ή δεν είναι καλό. Για το παρελθόν δεν το ξέρω αλλά τώρα είχε βάλει ανθρώπους και έκαναν post με διάφορες κατηγορίες εναντίων των Prometeia (πχ μου χάλασε, δεν δουλεύει ο sensor κτλ) σε σημείο που ήταν περισσότερες οι κατηγορίες από το πραγματικό RMA rate της εταιρίας, καθώς και μερικοί από αυτούς ρωτούσαν υπαλλήλους της Nventiv (πχ. JCviggen) διάφορα πράγματα για μελλοντικά projects καθώς και σύλλεγαν πληροφορίες από άτομα που ασχολούνται πολύ με το Phase Change cooling, σαν τον Bowman σχετικά με τις επιδόσεις/σχεδιασμό κτλ προκειμένου (προφανώς) να τα 'υιοθετήσουν'. Όμορφος ανταγωνισμός.....

Τώρα τους έπιασαν με αποδείξεις (συνδυασμός IP κτλ για να βρεθούν οι 'ψεύτικοι' χρήστες, ξέρετε τις λοιπές διαδικασίες) και έγινε καταγγελία, καθώς και όταν ανέβηκε το άρθρο σε (το πολύ) μία ώρα είχε πέσει το Xtreme σε DOS attack. Σύμπτωση...;

Να πω ότι δεν υποστηρίζω καμία εταιρία, δεν με ενδιαφέρει καθώς κάθε ανταγωνισμός είναι καλός, καμία απο τις 2 δεν με αφορά, απλά έτσι μου τα είπαν και εμένα κάποιοι moderators και χρήστες που λέμε καμία κουβέντα.

Edit : Λάθος το 'σχεδόν ακριβές'. Ακριβές ως εκεί που γνωρίζω, απλά συμπληρώνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.