Jump to content



Υγρο για υδροψυξη και γνωμη για ψυγειο


evolution

Recommended Posts

Επειδη θα κανω μια αλλαγη στην υδροψυξη μου και παραλληλα μια συντηρηση θα αλλαξω και υργο επειδη θα παρω απο aquatuning.de ποιο υγρο προτεινετε απο αυτα που εχει ? http://www.aquatuning.de/index.php/cat/c564_Ready-to-use.html , WFI δεν το σκεφτομε επειδη δεν θα μου κατσει καλα στο ματι επειδη το τανκ ειναι bay και φενετε απο μπροστα και δεν σκεφτομε να βαλω UV dye

Η ερωτηση γινετε γιατι εχει τοσα πολλα που δεν ξερω τι διαφορες παιζουν , ως τωρα στο κυκλωμα ειχα τις feser

Επεισης αν καποιος εχει δουλεψει το παρακατω ψυγειο θα ηθελα να μου πει πως τα παει : Phobya Xtreme 200

θα το εχω αρχικα με 1 200αρι τις coolermaster και αργοτερα θα μπει και 2ος πιστευω να εχει καλυτερη αποδοση απο 1x120 η 1x140 που σκεφτομουν να βαλω στον πισω ανεμηστηρα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτείνω να ξαναβάλεις το ίδιο,faser.είναι πολύ καλο.αυτό έχω και εγω.στο μέλλον όμως λέω να δοκιμάσω και wfi με λίγο Primochill PC Ice Dye Bomb

Επειδη θα παρω και 1 ψυγειο ακομα και 2-3 πραγματακια ακομα θα τα παρω απο aquatuning επομενως μην μπλεκω και με 2ο μαγαζι . Σκεφτομε τα Primochill Ice Non Conductive αλλα θελω και μια γνωμη μηπως καποιος ειχε καποιο προβλημα με καποιο απο τα υγρα που εχει το site

Link to comment
Share on other sites

Για το faser έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Πάντως εγώ προσωπικά θα πάω σε WFI. :sarcastic:

Όσο για το ψυγείο, 60 ευρώ για μονό και λεπτό ψυγείο μου φαίνονται πολλά.

Ακόμα κι αν είναι 200mm. (imo)

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα άφοβα τότε!πρόβλημα μονο να σου στείλουν κάνα ληγμένο με σωματίδια μέσα αλλα είναι σχεδόν απίθανο από το συγκεκριμένο καταστημα.To μονο κακό,ένα μπουκάλι θα αγοράσεις?για παραπάνω θα σε σκίσει στο βάρος ρε γαμώτο.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα άφοβα τότε!πρόβλημα μονο να σου στείλουν κάνα ληγμένο με σωματίδια μέσα αλλα είναι σχεδόν απίθανο από το συγκεκριμένο καταστημα.To μονο κακό,ένα μπουκάλι θα αγοράσεις?για παραπάνω θα σε σκίσει στο βάρος ρε γαμώτο.

Καπου ειδα οτι τα primochill "ξεβαφουν" γρηγορα και λερωνουν τανκ σωληνες κτλ ειχε καποιος αλλος παρομοιο προβλημα?

Τα πραγματα που περνω βγαινουν ~5 κιλα απο οτι βγαζει και με πληρωμη μεσω Paypal τα μεταφορικα βγαινουν στα 19 ευρω περιπου δεν νομιζω να ειναι και τιποτα τρελο και χωρις τα 2 μπουκαλια απο το υργο παλι ~19 ευρω μεταφορικα ειναι ΄λογικα μερχι τα 5 κιλα ειναι 19 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Για το faser έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.

Πάντως εγώ προσωπικά θα πάω σε WFI. :sarcastic:

Όσο για το ψυγείο, 60 ευρώ για μονό και λεπτό ψυγείο μου φαίνονται πολλά.

Ακόμα κι αν είναι 200mm. (imo)

Βρηκα 2-3 συγκριτικα για το ψυγειο που το συγκρινουν με λεπτα 3x120 magicool slim triple , swiftech mcr320 και nexxos xtreme III και στα περισσοτερα βγαινει 2-5 βαθμους χειροτερο απο αυτα το θεμα με αυτο ειναι οτι ειναι για 2ο ψυγειο και υπαρχει θεμα χωρου και οπως και να εχει απο το 120 η 140 ψιλο η χοντρο θα εχει καλυτερα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

και γω το σκεφτομουν μιας και εχω βγαλει τους σκληρους απο κατω για 2ο ψυγειο.. τελικα προτιμησα να παρω αλλο ενα διπλο και να το βαλω κατω..δεν μου γεμιζει το ματι το συγκεκριμενο..πολυ σπρωξιμο τρωει αυτη η εταιρεια..

Link to comment
Share on other sites

και γω το σκεφτομουν μιας και εχω βγαλει τους σκληρους απο κατω για 2ο ψυγειο.. τελικα προτιμησα να παρω αλλο ενα διπλο και να το βαλω κατω..δεν μου γεμιζει το ματι το συγκεκριμενο..πολυ σπρωξιμο τρωει αυτη η εταιρεια..

Aν μπορεις μια φωτογραφεια

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω βαλει ακομα μεσα λογω εξεταστικης..απλα το σκεφτομουν να το παρω και γω αλλα προτιμησα το διπλο χοντρο..εχει πολλους που εχουν βαλει κατω διπλο.. τσεκαρε διαστασεις παρολαυτα για να εισαι σιγουρος..

εδιτ: http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p9273_Phobya-G-Changer-140.html και αυτο ειναι πολυ καλο αν δεν θες να καταργησεις τους σκληρους..

Link to comment
Share on other sites

δεν τα εχω βαλει ακομα μεσα λογω εξεταστικης..απλα το σκεφτομουν να το παρω και γω αλλα προτιμησα το διπλο χοντρο..εχει πολλους που εχουν βαλει κατω διπλο.. τσεκαρε διαστασεις παρολαυτα για να εισαι σιγουρος..

εδιτ: http://www.aquatuning.de/product_info.php/info/p9273_Phobya-G-Changer-140.html και αυτο ειναι πολυ καλο αν δεν θες να καταργησεις τους σκληρους..

επειδη συνηθως βαζω βγαζω σκληρους στο συστημα θελω 3 θεσεις τουλαχιστον επομενως με το 200αρι αν καταργισω τους 2 κατω κανω τι δουλεια μου τωρα για τα 15 ευρω δεν καιγομε και τοσο που η διαφορα θα μεγαλωσει κατα του 140 η 120 γιατι δεν εχω ανεμηστηρες οποτε και τους πιο φτηνους 12αρηδες να βαλω θελω 10-12 ευρω για το 120αρι και γυρω στα 15-18 για τους πιο φτηνους 14αριδες επομενως ειναι η το ενα η το αλλο ετσι και αλλιως μιλαμε για 2ο ψυγειο και οχι για κυριο

Link to comment
Share on other sites

επειδη συνηθως βαζω βγαζω σκληρους στο συστημα θελω 3 θεσεις τουλαχιστον επομενως με το 200αρι αν καταργισω τους 2 κατω κανω τι δουλεια μου τωρα για τα 15 ευρω δεν καιγομε και τοσο που η διαφορα θα μεγαλωσει κατα του 140 η 120 γιατι δεν εχω ανεμηστηρες οποτε και τους πιο φτηνους 12αρηδες να βαλω θελω 10-12 ευρω για το 120αρι και γυρω στα 15-18 για τους πιο φτηνους 14αριδες επομενως ειναι η το ενα η το αλλο ετσι και αλλιως μιλαμε για 2ο ψυγειο και οχι για κυριο

εγω εχω και θα εχω αποτι φαινεται 2 δισκους..οποτε δεν με ενοιαζε.. πηρα αυτο: http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Accessories/CoolerMaster-Hdd-Module-Stb-3T4-E3-Gp-Universal-CM-STB-3T4-E3-GP.htm

και ειμαι οκ..θελει πολυ μοντα να κοψεις μονο τους 2 δισκους..τοχα σκεφτει και το χα κανει κιολας (ο αδερφος μου ειναι φαναρτζης και τον αγγαρευα σε ολες τις φασεις του κουτιου!!!) αλλα θελει εξτρα στηριξη μετα δεν θελει κραδασμους κτλ..εγω με το 14 εννοουσα αυτο τον ανεμιστηρα που εχει πισω να τον βγαλεις και να τον βαλεις πανω στο ψυγειο..ειναι υπερ αρκετος για αυτο το ψυγειο..και δεν θα κανεις καμια μοντα..

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω και θα εχω αποτι φαινεται 2 δισκους..οποτε δεν με ενοιαζε.. πηρα αυτο: http://www.plaisio.gr/Computers/Tuning/Case-Accessories/CoolerMaster-Hdd-Module-Stb-3T4-E3-Gp-Universal-CM-STB-3T4-E3-GP.htm

και ειμαι οκ..θελει πολυ μοντα να κοψεις μονο τους 2 δισκους..τοχα σκεφτει και το χα κανει κιολας (ο αδερφος μου ειναι φαναρτζης και τον αγγαρευα σε ολες τις φασεις του κουτιου!!!) αλλα θελει εξτρα στηριξη μετα δεν θελει κραδασμους κτλ..εγω με το 14 εννοουσα αυτο τον ανεμιστηρα που εχει πισω να τον βγαλεις και να τον βαλεις πανω στο ψυγειο..ειναι υπερ αρκετος για αυτο το ψυγειο..και δεν θα κανεις καμια μοντα..

Οπως εχω σκοπο να το κανω δεν νομιζω να εχω προβλημα (δεν θα κοψω και απο τις 2 μεριες) την αντλια την εχω σε 5.25 θεση και με το η D5 θελει σχεδον 3 slot 1 το dvd 1 το tank 1 το fan controller ειμαι κομπλε δεν μενει χωρος για κατι αλλο

θα το παρω και οτι γινει αποδοση χειροτερη απο το μονο ειτε χοντρο ειδε λεπτο δεν νομιζω να εχει

Link to comment
Share on other sites

χμ εγω τοχα κοψει και απο τις 2 μεριες..!μακαρι να σου βγει καλο..!εχω κοψει και πατωμα στο σημειο που ειναι οι σκληροι για να παιρνει αερα το ψυγειο..μολις τελειωσω θα ανεβασω φωτος..

Link to comment
Share on other sites

χμ εγω τοχα κοψει και απο τις 2 μεριες..!μακαρι να σου βγει καλο..!εχω κοψει και πατωμα στο σημειο που ειναι οι σκληροι για να παιρνει αερα το ψυγειο..μολις τελειωσω θα ανεβασω φωτος..

οπως τα μετρισα χοντρα χοντρα δεν χρειαζετε να κοπει και απο τις 2 μεριες και θα ανοιξω τρυπα κατω εννοειτε για να περνει αερα (βρηκα 19αρι ποτηροτρυπανο ) πηρα και ενα fan grill για να μην μεινει και τελειως κενο εκει κατω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.