Jump to content



Tracking bracelet για μωρό.


Jerry007

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω μια συσκευή όπως ένα βραχιόλι πχ που να μπορώ να το φοράω στον μικρό (4.5 χρονών μπέμπης) για να γνωρίζουν που είναι ανά πάσα στιγμή. Είχα δει ότι κυκλοφορούσαν διάφορα βραχιολάκια μαζί με μια μονάδα GPS που σου δείχνει την θέση του πομπού. Μπορεί όποιος γνωρίζει να μου πει τι κυκλοφορεί στην αγορά; (Δεν υπάρχει πρόβλημα παραγγελίας από εξωτερικό)

Φάγαμε μια απίστευτη τρομάρα χθες, σε συζήτηση όχι πάνω από 15" αφαιρεθήκαμε ο μικρός είχε εξαφανιστεί και από καθαρή τύχη τον βρήκαμε όταν μας τον επέστρεψε μια κυρία που είχε βγάλει βόλτα τα παιδιά της. Δεν πιστεύω ότι ήταν parenting fail, γιατί όσο νάνε άνθρωποι είμαστε θα αφαιρεθείς μια στιγμή, αλλά δεν θα υπάρχει πάντα μια καλή κυρία που θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

επισις λεγονται και Child Locators,Child Tracking

eg

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y4HKB63X2QQ]YouTube - IonKids Child Locator[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p-Ad8UQ72c8]YouTube - iseeka Child Tracking[/ame]

δεν ξερω αν κυκλοφορουν και με gps αλλα αυτα με απλη χρηση οπως στα video

ξεκινουν απο 100+ ευρω και φτανουν τα 300+

ion kids

iseeka

Link to comment
Share on other sites

Φαίνονται αρκετά καλά, και εύχρηστα (αυτό έχει περισσότερη σημασία) γιατί θα τα λειτουργούν οι γονείς μου.

Από ότι βλέπω το Ion Kids κάνει γύρω στα 180€ και έχει indoor range 60m και outdoor 100m ενώ το Iseeka έχει 400m χωρίς εμπόδια και κοστίζει 120€. Θα το ψάξω να διαβάσω κανένα review και να δω εάν υπάρχει και καμιά άλλη μάρκα.

Link to comment
Share on other sites

επισις λεγονται και Child Locators,Child Tracking

eg

δεν ξερω αν κυκλοφορουν και με gps αλλα αυτα με απλη χρηση οπως στα video

ξεκινουν απο 100+ ευρω και φτανουν τα 300+

ion kids

iseeka

όπως στην ταινία Aliens II

ποπό... φαντάζομαι το παιδί τι τραυματικά χρονια θα έχει όταν μεγαλώσει με τέτοια αυταρχική μάνα που σε τέτοια ηλικία του έχει τέτοιο βραχιόλι...

...εμενα προσωπικά οι γονείς μου το πρώτο πράγμα που μου μάθανε άμα χαθώ σε κατάστημα το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω είναι να βρω την είσοδο και να περιμένω τους γονείς μου χωρίς να δεχτώ την συνοδεία κανενός

Link to comment
Share on other sites

όπως στην ταινία Aliens II

ποπό... φαντάζομαι το παιδί τι τραυματικά χρονια θα έχει όταν μεγαλώσει με τέτοια αυταρχική μάνα που σε τέτοια ηλικία του έχει τέτοιο βραχιόλι...

...εμενα προσωπικά οι γονείς μου το πρώτο πράγμα που μου μάθανε άμα χαθώ σε κατάστημα το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνω είναι να βρω την είσοδο και να περιμένω τους γονείς μου χωρίς να δεχτώ την συνοδεία κανενός

Δεν νομίζω ότι ένα παιδάκι 4 χρονών θα έχει την ψυχραιμία ή τα μυαλά για να κάτσει να ψάξει την είσοδο ή να αποφύγει τον καλοκάγαθο γερούλη που θα του δώσει καραμελίτσες. :turn:

Link to comment
Share on other sites

εισαι τυχερος που σου εμαθε να χανεσαι σε συγκεκριμενα μερη.

Υπαρχουν και αλλοι που χανονται παντου.

:p

ανάλογος την ηλικία, για τέτοια παιδιά είναι...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=p-Ad8UQ72c8&feature=player_embedded]YouTube - iseeka Child Tracking[/ame]

...όχι για τέτοια

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Y4HKB63X2QQ]YouTube - IonKids Child Locator[/ame]

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτα ειναι καταλληλα για περιπτωσεις οπως αυτη που αναφερει ο jerry

(μικρα παιδια που δεν καταλαβαίνουν απο κινδυνο)

και σε περιπτώσεις μεγάλων ανθρώπων τριτης ηλικιας που πασχουν απο διαφορες ασθενειες

και αν χαθουν δεν πρόκειται να βρουν τον δρομο μονοι τους

μην ξεχνας πως καποιοι δεν θυμούνται ουτε το ονομα τους (ηλικιωμενοι)

και αλλοι δεν μπορουν να το πουν (μικρα παιδια)

σε αυτες τις περιπτωσεις αυτες οι συσκευες ειναι χρησιμες

τωρα αν καποιος τις θελει για να περιορισει το παιδι του

ε τι να πω, ειναι ανωμαλος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.