Jump to content



Ξεκλειδωμα AGP/PCI -> 2.8M0 @ 4328MHZ!!!


brwmogazos

Recommended Posts

Παμε παλι λοιπον :lol:

Ειπα να παιξω αποψε παλι μιας και με το διαβαζμα μπουχτησαμε( 30 λεπτα διαλειμα 1 διαβασμα) και ειπα να πειραξω και παλι αποψε τον 2.8M0 μου

Την τελευταια φορα τερματισε στα @4201mhz οταν ο τοιχος των 300.1fsb μου εκοψε την φορα στην Αsus P4C800 E

Ξεκλειδωνοντας ομως το AGP αλλα και PCI αφηνοντας το σε 72 και 36 αντοιστοιχα εφτασε τα 309fsb η 4328 mhz...

Το prometeia control center τρελλα8ηκε και δεν διαβαζει σωστα την ταχυτητα ουτε το φορτιο στον επεξεργαστη :D

4328mhz.JPG

Η Photo ειναι παρμενη με την Ixus 400 μου και παλι γιαυτο και η ποιοτητα της ειναι...

Αυτος ο 2.8 μου ειναι ο πιο καλος που μου εχει κατσει ως τωρα επεξεργαστης με συνολικα 1528mhz overclock

θα ξαναδοκιμασω μια κρυα νυχτα περιμενοντας να πεσοθν οι compressor 8ερμοκρασιες οπως επισης και οταν αλλαξω σε R404a το μαχ 2 μου :)

λιγα προβληματακια με το κοντρολλερ του συριακου μου εκοψαν λιγα χρονακια απο την ζωη μου αφου δεν εχω κανει μπακαπ τιποτα απο τα 200 γιγα του αλλα με ενα σβησημο ηρ8ε στα ισια του :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Το prometeia control center δεν τρελαθηκε ,προφανως βλεπει την ταχυτητα απο τα windows που πανω απο 4280 εχουν προβλημα και δεν αναγνωριζουν τον επεξεργαστη σωστα(αν πας να τρεξεις pcmark.sandra θα γελασεις....

Σου φωναζα καιρο για το Pci /agp:)

Καλα πηγε ο 2.8

Link to comment
Share on other sites

Shido δεν ειχα χρονο να παιξω...και μιας και ξερω οτι κατι παντα μπορει να παει στραβα...και χρειαζομαι το πισι για διπλωματικη δεν το πολυζαλιζω...κατι που αγνοησα αποψε βεββαια χεχε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.