Jump to content



ΑΓΟΡΑ ΕΚΤΥΠΩΤΗ LASER ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟΥ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα,

Για την εταιρία μου θέλω να αγοράσω 2 εκτυπωτές Laser ασπρόμαυρους για 2 διαφορετικους αποθηκευτικους χωρους (Η εκτυπωσεις που θα γινονται θα ειναι κυρίως Δελτια Αποστολής)

- Τα χρήματα ανα εκτυπωτη που διαθετω ειναι μέχρι 500-600 euro.

- Με ενδιαφέρει η δικτυωση

- Δεν καιγομαι για διπλής όψης (αν και σε αυτα τα χρηματα λογικα οι περισοτερες επιλογές θα το έχουν)

- Η μηνιαία εκτυπωση ανα αποθηκευτικό χωρο εχει ως εξής

1. 5000-6500 σελίδες

2. 1500-2000 σελίδες

- Προφανώς με ενδιαφέρει να ειναι χαμηλο το κόστος εκτύπωσης. Για αυτο τον λόγο μετα απο καποιο ψαξιμο που εχω κανει εχω "χαζέψει" smile.gif με τους υπολογισμους που κανω με τις τιμες των τονερ κλπ

Αρχικα προσανατολιζόμουν για HP αλλα απο πολλους βλεπω οτι πιθανως να αξίζει η kyocera λογω φθηνων toner (αλλα πιο ακριβη αρχικη αγορα) , επίσης βλεπω οτι αποκλειεται απο πολλους η lexmark λογω ακριβων toner.

Με τα γεμίσματα κλπ δεν εχω ασχοληθει και δεν εχω κανει τους σχετικους υπολογισμους κόστους αλλα ουτε εχω αποψη για την ποιότητα μετα το γέμισμα. Αλλα είμαι ανοικτός σε καθε πρόταση αν αξίζει τον κόπο και δεν εχουμε διάφορα προβληματα με τους εκτυπωτές.

Οποιαδήποτε προτάση/σχόλιο/άποψη ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Τασος!

Link to comment
Share on other sites

kyocera δεν εχει φτηνα τονερ.

Απλα βγαζουν συνηθως διπλασια ποσοτητα εκτυπωσης.Πχ βρισκεις ανετα μοντελα που τα τονερ τους ειναι @7-8Κ σελιδες ..υπαρχουν λιγα

με 11Κ+++...αλλα εχει και μοντελα 2.5-4Κ ..που ειναι το συνηθες για αλλες εταιριες.

Χωρις να ειναι ειδικος στους εκτυπωτες πρωτα θα εξαντλουσα lexmark και μετα θα πηγαινα σε HP(θα ειχα κανει μια σταση πρωτα σε epson βεβαια).

Eν ολιγοις..

'>kyocera 1300dn ,kyocera 1370dn και απο lexmark τα μοντελα 260dn/360dn/460dn

Τα μαγαζια ειναι τυχαια...αλλου μπορεις να τα βρεις φτηνοτερα/ακριβοτερα κλπ.

(πχ αυτο μοιαζει καλη περιπτωση

(σε περιπτωση που θες να παιξεις με refill ισως χρειαστει να πας αναποδα.Πρωτα να δεις στα ειδικα μαγαζια τι παιζει με τα τονερ ...και μετα να δεις ποια μοντελα φορανε ποια.)

Y.Γ

Eπισης..για λογους ευκολιας..θα αγοραζα 2 ιδιους.

Link to comment
Share on other sites

o lexmark 260 εχει ξεχωριστο drum απο το toner.

επειδη εχω και τον 2055 δεν εχω παρατηρησει καποια σημαντικη διαφορα.

για τον lexmark μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ειχαν τονερ σε cartridgeworld κλπ. και επισης ο 2055 παιρνει και ενα high capacity των 7000.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.