Jump to content



Prime 95 error


Recommended Posts

Μετα απο overclock στο prime95 εχω error..Αλλα δεν υπαρχει προβλημα στην λειτουργεια του υπολογιστη και οι θερμοκρασιες ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα...υπαρχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

αν χωρις aircondition βεβαια, σε θερμοκρασια κανονικη, εχεις κατω απο 90 βαθμους ( ολο τον επεξεργαστη και τον καθε πυρηνα ξεχωριστα), ολα τα overclock, ειναι ασφαλεστατα και ανεκτα... οποτε το 80-83 το ακουω μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο overclock στο prime95 εχω error..Αλλα δεν υπαρχει προβλημα στην λειτουργεια του υπολογιστη και οι θερμοκρασιες ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα...υπαρχει προβλημα;

Φίλε μου καταρχήν πρέει να τα πάρουμε από την αρχή!!!

1)Τι σύστημα έχεις?(μητρική,cpu,ram,win...)

2)Τι ψύξη έχεις?(αέρα ή νερό)Και αν είσαι με αέρα είσαι με μαμά ψύκτρα ή aftermarket?

3)Για τι θερμοκρασία δωματίου μιλάμε περίπου?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δε σε νοιαζει το ποση ωρα...πραγματικα ειναι ανουσιο...

το πριμε εξεταζει ανα πυρηνα/thread...βγαλε 10 τεστακια χωρις error/χωρις να σταματησει κανεις worker(10-20 λεπτα αναλογα ποσο γρηγορο η/υ εχεις, εμενα παιρνει 1 τεστ ανα λεπτο), δες την μεγιστη θερμοκρασια και εισαι σταθερος για 1000 ωρες/1000 μερες... τοσο απλα... :)

Link to comment
Share on other sites

δε σε νοιαζει το ποση ωρα...πραγματικα ειναι ανουσιο...

το πριμε εξεταζει ανα πυρηνα/thread...βγαλε 10 τεστακια χωρις error/χωρις να σταματησει κανεις worker(10-20 λεπτα αναλογα ποσο γρηγορο η/υ εχεις, εμενα παιρνει 1 τεστ ανα λεπτο), δες την μεγιστη θερμοκρασια και εισαι σταθερος για 1000 ωρες/1000 μερες... τοσο απλα... :)

Δεν εχεις δει οτι αυτα τα τεστακια αλλαζουν καθε 15 λεπτα?τα μεγαλα ffts στρεσαρουν μνημες,τσιπσετ και τα μικρα cpu...Στο 8ωρο περιπου τα περναει ολα.Το γρηγορο μηχανημα απλα μπορει να τρεξει πιο πολλα τεστ στον ιδιο χρονο..

Για πιο γρηγορα αποτελεσματα σε ελεγχο cpu και θερμοκρασιες τρεξε occt linpack..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.