Jump to content



Αγορα νεου Ρsυ


Flekis

Recommended Posts

θα προτεινα να το ανοιξεις και να αλλαξεις ανεμηστηρα.

To σκεφτηκα κι αυτο,αλλα 1ον δεν το χω ξανακανει και 2ον εχουν περασει 3 χρονια που το χω,εληξε και η εγγυηση του.Οταν παρω το καινουργιο ισως πειραματιστω με την αλλαγη του ανεμιστηρα.Το pc προοριζετε για κατεβαστηρι σε 1.5 χρονο .Τοσο ελπιζω να κρατησει με τη καρτα γραφικων που του εβαλα και το τροφοδοτικο που σκεφτομαι να αγορασω.

Ποιο απο τα 2 προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

To σκεφτηκα κι αυτο,αλλα 1ον δεν το χω ξανακανει και 2ον εχουν περασει 3 χρονια που το χω,εληξε και η εγγυηση του.Οταν παρω το καινουργιο ισως πειραματιστω με την αλλαγη του ανεμιστηρα.Το pc προοριζετε για κατεβαστηρι σε 1.5 χρονο .Τοσο ελπιζω να κρατησει με τη καρτα γραφικων που του εβαλα και το τροφοδοτικο που σκεφτομαι να αγορασω.

Ποιο απο τα 2 προτεινεις?

sorry αν ψιλό-πετάγομαι...

αλλά καλύτερα να δοκιμάσεις τώρα την αλλαγή ανεμιστήρα....

λογικά για να αλλάξεις ανεμιστήρα πρέπει να ανοίξεις το psu

αν το ανοίξεις και πάθει κάτι..

δεν νομίζω να σε καλύψει η εγγύηση

καλύτερα να ρισκάρεις τώρα τον ανεμιστήρα...

και αν δεν γίνει η δουλειά σου τότε άλλαξε το psu (και θα σου μείνει ο ανεμιστήρας για case fan)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο ευκολο?Αγοραζωντας πχ ενα Fan σαν αυτο που μπαινει στο case?Εχει αρκετους πυκνωτες εκει μεσα και ειναι λιγο ριψοκινδυνο πιστευω.Ευχαριστω για τις παροτρυνσεις να αλλαξω ανεμιστηρα,θα το σκεφτω ειναι η αληθεια.Αλλά...Επειδη δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεων απο το τροφοδοτικο κατα 95 % θελω να το αλλαξω με ενα καινουργιο.Αν θελετε απαντηστε μου στο αρχικο ποστ που εκανα και στα ερωτηματα μου.Ευχαριστω! :help1:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρότεινα και στον flekishttp://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=32939 πιστεύω ότι είναι καλή περίπτωση γύρω στα 100 ευρώ.

Για τα Coolermaster συμφωνώ με τον crmaris για την σειρά GX.

Το SilentPro δεν είναι κακό psu αλλά δεν θα ήταν και στις πρώτες μου επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.