Jump to content



Ποια η χρησιμοτητα του dyndns???


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.....

Να 'μαι και σημερα με φρεσκιες απορειες! :p

Ας ξεκινησω λοιπον...

'Ποια η χρησιμοτητα του dyndns???Γιατι να κανω account? Σε τι θα χρησιμευσει?'

Link to comment
Share on other sites

2 σεναρια (που χρησιμοποιω). 1) σηκωνω εναν ftp με filezilla και τον εχω προσβασιμο απο παντου με το dns (χωρις να χρειαζεται να ξερω το ip μου). 2) το pc των γονιων τρεχει μονιμα RealVnc για προφανεις :S.. λογους , και αντιστοιχα δε χρειαζεται να βαλω τον πατερα μου να ψαχνει να βρει το ip του.

Link to comment
Share on other sites

2 σεναρια (που χρησιμοποιω). 1) σηκωνω εναν ftp με filezilla και τον εχω προσβασιμο απο παντου με το dns (χωρις να χρειαζεται να ξερω το ip μου). 2) το pc των γονιων τρεχει μονιμα RealVnc για προφανεις :S.. λογους , και αντιστοιχα δε χρειαζεται να βαλω τον πατερα μου να ψαχνει να βρει το ip του.

Στην περιπτωση ομως που υποθεσουμε οτι υπαρχει static ip και καλως η κακως ετυχε να απομνημονευθει ....δεν ειναι 'ανουσια' η δημιουργεια του dydns?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτη την περιπτωση, ναι δε βρισκω καποιο προφανη λογο να εχεις account, περα του να εχεις μια πιο ευκολη αναπαρασταση απλως, π.χ. απο το 123.221.5.234 σε Dark.gotdns.org κλπ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.