Jump to content



Ελληνική Πραγματικότητα


DJD

Recommended Posts

DJD με ολα αυτα που ακουω να λες, μου δινεις την εντυπωση ανθρωπου οπισθοδρομικου που δε γουσταρει την ολυμπιαδα και τα εργα που γινονται για παρτυ της. Κατα βαση λασπολογος, κινδυνολογος μονο και μονο επειδη το ειδικα ειδικευμενο δημοσιο συνεργιο πανω στην φιλοτιμη προσπαθεια να φτιαξει το νερο χαλασε το τηλεφωνο, ....εε και? Δηλαδη επειδη εσυ δουλευεις με το Internet εμεις να μην κανουμε ολυμπιαδα...(?)

:devil: ΕΙΣΑΙ σκοταδιστης ωρε! :devil:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι.. έχεις δίκιο ντροπή μου :tomato:

Λέω να κατέβω να τους βοηθήσω στο σκάψιμο...

LOL! Θυμήθηκα την διαφήμιση που έπαιζε πριν καιρό που ήταν δυο μέσα σε ένα αυτοκίνητο κολλημένοι στην κίνηση της κηφισσίας και έλεγαν "Τι ωραία που είναι μέσα στην κίνηση, σε λίγο αρχίζει το πάρτυ" αναφερόμενοι στους ολυμπιακούς...

:worship:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμία νομίζω ότι το σωστό θα ήταν να αλλάξει η νοοτροπία του ιδιώτη επιχειρηματία όπου πάντα έχει 2 να κάνουν δουλεία για 4 μη πω 5 υπαλλήλων άρα έχουν φροντίσει να περάσουν το ότι ο δημόσιος υπάλληλος τεμπελιάζει ώστε να τους δουλεύουμε σα σκλάβοι και να λέμε και ευχαριστώ αν όλες οι ιδιωτικές είχαν σαν πρότυπο το να πληρώνεσαι της υπερωρίες σου να σχολές στην ώρα σου και όχι 2 ώρες μετά και να μην πληρώνεσαι παραπάνω.

Aν όλες οι επιχειρήσεις δεν το έκαναν αυτό απλά μαθηματικά είναι δεν θα υπήρχε ανεργία αλλά το αντίθετο μήπως έχουμε πιστέψει όλοι το παραμύθι τους.

Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι πόλοι από τους Δημόσιους υπάλληλους δεν τεμπελιάζουν.

Απλά θέλω να αποδείξω ότι η ιδιωτικοποίηση μόνο προβλήματα θα δημιουργήσει φαντασθείτε ότι τώρα στο δημόσιο δουλεύουν 6 άτομα για δουλεία 5 ατόμων αυτό σημαίνει ότι αν ιδιωτικοποιηθεί τι θέσει τους θα πάρουν 2 με 3 υπάλληλοι πράγμα που σημαίνει ότι θα έχουμε 3-4 άνεργους που μπορεί να στείλουν βιογραφικό στην ίδια εταιρεία που έχεις στείλει και εσύ πράγμα καθόλου καλό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.