Jump to content



Βοηθεια για 9500 pro


vkon

Recommended Posts

Εδω και 10 μηνες εχω την 9500 με μητρικη Gigabyte snxp1394 p4 2.53 1g ram

Στη vga εξοδο εχω την οθονη μου και στη dvi ενα προβολεα για την προβολη dvd.

Μεχρι προσφατως εβλεπα το agp να ειναι off επειδη ομως δεν παιζω παιχνιδια το αφησα ετσι.

Aποφασισα να το φτιαξω και φορτωσα νεους οδηγους για το chipset (sis 655).

Επαιξε αμεσως 8χ.

Προχωρησα στην εγατασταση directx 9.0b και μετα catalyst 4.3

Μια χαρα ολα μεχρι την στιγμη που θελησα να δω μια ταινια και γυρισα στον προβολεα.

No Signal στο boot και μετα το φορτωμα των windows.!!!!!!!!

Δοκιμασα και ττα δυο ταυτοχρονα .Η οθονη εδειχνε το boot οπροβολεας τιποτα.

Φθανοντας στα windows χανοταν και η οθονη για να επανελθει αν αποσυνδεα τον προβολεα.

Συνδεοντας την οθονη στην dvi με dvi to vga convertor εχω σημα κανονικα.

Δοκιμασα αλλη καρτα και ο προβολεας παιζει κανονικα.

Εχω δοκιμασει παλιοτερους drivers κλπ χωρις να μπορεσω να γυρισω στη προηγουμενη κατασταση.

Ξαναφορτωσα τα xp χωρις τυχη

Οποιος εχει καμμια ιδεα παρακαλω να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν υποστηριζεται πληρως στην καρτα σου η λειτουργια προβολης ταυτοχρονα σε 2 οθονες?αν και δεν γνωριζω πολλα για το θεμα νομιζω οτι με καποιες παλαιοτερες καρτες γραφικων παιζουν ασυμβατοτητες σε ταυτοχρονη απεικονιση παραπανω της 1 οθονης βαζοντας καινουριους οδηγους.Για δοκιμασε και κανα παλαιοτερο οδηγο και τσεκαρε τις ρυθμισεις της καρτας μηπως σου ξεφυγε κατι.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει και δεν δουλευουν.

Εκανα καινουργια εγκατασταση των ΧΡ χωρις καμμια αλλη καρτα και εβαλα μονο τους 4.3

Παλι τιποτα .

Τους εβγαλα και εβαλα 3.4 και ... τιποτα.

Αρχιζω να πιστευω πως για καποιο μυστηριο λογο το ψηφιακο σημα δεν παει στην DVI.

Η καποια νεα παραματρος υπαρχει στο μητρωο η η καρτα επαθε καποια βλαβη ξαφνικα.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω και πως μπορω να ξαναπερασω bios στην καρτα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vkon [Σήμερα, στις 08:15]

Τα εχω δοκιμασει και δεν δουλευουν.

Εκανα καινουργια εγκατασταση των ΧΡ χωρις καμμια αλλη καρτα και εβαλα μονο τους 4.3

Παλι τιποτα .

Τους εβγαλα και εβαλα 3.4 και ... τιποτα.

Αρχιζω να πιστευω πως για καποιο μυστηριο λογο το ψηφιακο σημα δεν παει στην DVI.

Η καποια νεα παραματρος υπαρχει στο μητρωο η η καρτα επαθε καποια βλαβη ξαφνικα.

Ξερει κανεις που μπορω να βρω και πως μπορω να ξαναπερασω bios στην καρτα???

To ΒΙΟS είναι αναλλοίωτο και καλά θα κάνεις να ΜΗΝ το πειράξεις.

Αν θες να δεις αν λειτουργεί το DVI σωστά χρησιμοποίησε το DVI converter και βάλε την κανονική σου οθόνη σε αυτό. Που από ότι είπες δουλεύει κανονικά η οθόνη, οπότε από την άλλη μεριά είναι το πρόβλημα.

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Projector στην κανονική και να έχεις την οθόνη μόνιμα στο DVI; Δεν έχει VGA είσοδο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.