Jump to content



Ποιο hybrid TV tuner


deninho

Recommended Posts

Έφτασε η ώρα να πάρω κι εγώ ένα tv tuner, για να πιάνω τα ψηφιακά κανάλια. Είχα δει 1-2 προτάσεις στο φόρουμ [avermedia volar] παλιότερα, αλλά δεν υπάρχουν πλέον.

Από αυτά που υπάρχουν στην Ελλάδα*, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο, με κόστος <45€, hybrid tv & fm tuner, που να συνδέεται είτε σε usb είτε σε pci-express?

*δεν έχω πρόβλημα να το παραγγείλω και από το εξωτερικό, απλώς δεν ξέρω πολλά καταστήματα που να στέλνουν Ελλάδα καθώς δεν έχω ασχοληθεί, και επομένως δεν ξέρω που να ψάξω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έφτασε η ώρα να πάρω κι εγώ ένα tv tuner, για να πιάνω τα ψηφιακά κανάλια. Είχα δει 1-2 προτάσεις στο φόρουμ [avermedia volar] παλιότερα, αλλά δεν υπάρχουν πλέον.

Από αυτά που υπάρχουν στην Ελλάδα*, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο, με κόστος <45€, hybrid tv & fm tuner, που να συνδέεται είτε σε usb είτε σε pci-express?

*δεν έχω πρόβλημα να το παραγγείλω και από το εξωτερικό, απλώς δεν ξέρω πολλά καταστήματα που να στέλνουν Ελλάδα καθώς δεν έχω ασχοληθεί, και επομένως δεν ξέρω που να ψάξω

Αυτο ακριβως...

Τι αγοραζουμε σημερα?

Το gigabyte e8000 το εχει δοκιμασει κανεις?Με ενα προχειρο search καπου ειδα οτι μεχρι τον Αυγουστο υπηρχαν προβληματα στα 7 64Bit και drivers.

Link to comment
Share on other sites

για δες αυτά

AverMedia AVERTV TwinStar DVB-T (USB) - Κάρτες TV-Radio - plaisio.gr

Asus My Cinema U3000 Hybrid (USB 2.0, MPEG4) - Κάρτες TV-Radio - plaisio.gr

Προσωπικά μάλλον θα προτιμούσα την Avermedia, αν και ακριβότερη, λόγω της πολύ καλής εμπειρίας που έχω από την δική μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα θα ηθελα <45ε.

Βασικα στο σπιτι αυτη τη στιγμη υπαχουν 2 tuner ολα ειναι ολα γτπ για διαφορετικους λογους το καθενα,αλλα απο specs σκιζουν.

Ψαχνω κατι δοκιμασμενο απο χρηστες του lab οπως το volar που μαλλον θα το παραγγειλω απο pixmania αν και βγαινει λιγο πιο ακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.