Jump to content



ΡΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ!!!!


greekfragma

Recommended Posts

Οχι οτι ηταν και κανα θρεντ σοβαρου θεματος................

Τεσπα οτι εγινε εγινε.

Βεβαια θελω να πω τα εξης:

Η αποψεις της ESTRANGED στο συγκεκριμενο θρεντ ειναι πολυ σωστες και διαφωνω εν μερει με τον Billpeppas.Γιατι ναι μεν ο καθενας μας δεν ειναι καποιος μαθουσαλας 1000χρονων για να εχει γνωρισει τοσα πολλα ατομα ενος λαου και να χαρακτηριζει ολοκληρο το εκαστοτε συνολο,απο την αλλη δεν μπορω να παραβλεψω τον εντελως διαφορετικο τροπο ζωης καποιον ξενων λαων απο τον ελληνικο.Ο καθε λαος εχει τα δικα του χουγια.Οι αμερικανοι και οι Εγγλεζοι εχουν το κομπλεξ κατωτεροτητας και λογω αυτου προσπαθουν να επιβληθουν στον υπολοιπο κοσμο.Να θυμησω οτι τετοια πολιτικη ειχαν και οι γερμανοι επι χιτλερ και οι γαλλοι επι λουδοβικου και οι ελληνες επι αλεξανδρου αλλα και πολλοι αλλοι.

Εκτιμω την σωστη κριση της ESTRANGED να μην ανοιξει περισσοτερο το θεμα(περι ορθοδοξιας).Επισης Δινω αρκετο δικιο και στον Bilpeppas καθως οσα ανεφερε δεν ειναι ψεμματα αλλα δεν μπορουν να γενικευθουν για το συνολο του καθε λαου.

Και οι 2 σας εχετε τα δικια σας πρεπει ομως να σκεφτειτε και εαν βρισκοσασταν σε αντιστροφες θεσεις και με τα αναλογα βιωματα ποια θα ηταν τοτε η αποψη σας και εαν θα συμφωνουσατε τοτε με την αλλη πλευρα.

Οποτε παιδες ας παμε παρακατω και ας ξεχασουμε το ολο θεμα γιατι ειναι πολυ μεγαλο το κεφαλαιο και σογουρα δεν γινετε να αναλωθει μεσα απο τις σελιδες του TheLab.;)

Link to comment
Share on other sites

Estranged, όταν τα βγάλεις από το blender που τα έβαλες, μπορούμε να το συζητήσουμε σε άλλη βάση.....

Όπως έχει τα στραβά του ο μέσος Έλληνας, έτσι τα έχει και ο μέσος ’γγλος και ο μέσος Ιρλανδός και ο μέσος Αμερικάνος, κ.ο.κ.

Μην τα παρουσιάζεις όλα ρόδινα... *.... γύρισα σχεδόν όλη την αγγλία, και γνώρισα τόσο το low life, τον μέσο που αναφέρεσε, τον raver τον gay και πολλούς άλλους και άλλες.... τον μόνο που δεν γούσταρα ήταν ο μέσος.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ESTRANGED [Σήμερα, στις 17:14]

δεν εχουν αυτη την κατινια του κραξιματος και της μαλακινσης του μεσου Ελληνα που λιωνει στο πισι και δεν μπορει να βγαλει γκομενα ξερω γω οποτε ξεσπαει στον Αλφα που θα του την καρφωσει λιγο .

Μπορουν να σεβαστουν την γνωμη του οποιουδηποτε χωρις να εχουν το κλασσικο ελληνικο στυλακι που κατα την γνωμη μου ειναι βοθρε.

Θα διαφωνησω με τα παραπανω γιατι και γω οταν πρωτογνωρισα καποια παιδια απο εδω μεσα ειπα να ειμαι προσεκτικος στα ανοιγματα μου γιατι ειχα και γω την εικονα που ειχαν οι περισσοτεροι απο αυτους που δεν ασχολουνται φανατικα με τους υπολογιστες.Την εικονα δηλαδη του σπασικλα και του αντικοινωνικου ατομου που δεν ασχολειται με τιποτα αλλο.

Τελικα δεν ειναι ετσι τα πραγματα.Οσα παιδια γνωρισα και κοινωνικα ειναι και βγαινουν αρκετα συχνα για καφεδιες και κορονες(ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε:p ) και τελος παντων μια χαρα κοπελιες εχουν και μια χαρα ελληναρες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [23-03-2004 02:56]

:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

:nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke: :nuke:

Ζητείται πτώμα-πρωταγωνιστής!

Ενας βρετανικός θίασος πρόκειται να οργανώσει οντισιόν, στην οποία οι υποψήφιοι θα πρέπει να εγγυηθούν ότι όταν αρχίσουν οι παραστάσεις, στα μέσα Μαΐου, θα έχουν ήδη πεθάνει.

Η εφημερίδα «Ομπσέρβερ» αναφέρει ότι το έργο, που θα παρουσιαστεί από τον πειραματικό θίασο «1157» του ανατολικού Λονδίνου, αναφέρεται στα ταμπού που περιβάλλουν το θάνατο.

Οι παραγωγοί αναζητούν ένα πραγματικό πτώμα το οποίο θα βρίσκεται πάνω στη σκηνή και στις 24 παραστάσεις που θα δοθούν. Ο θίασος ελπίζει ότι θα μπορέσει να βρει έναν ετοιμοθάνατο ασθενή. Ο καλλιτεχνικός διευθυντής του, Τζο Ντάγκλες, είπε ότι δεν πρόκειται για διαφημιστικό κόλπο.

Οι λεπτομέρειες της «συνεργασίας» θα συμφωνηθούν εκ των προτέρων με τον υποψήφιο «πρωταγωνιστή» και την οικογένειά του

http://world.flash.gr/cosmosl/2004/3/21/20783id/

:boxed:

καλά...πέρσι δεν ήταν στη γερμανία που ο ανθρωποφάγος είχε βάλει αγγελία μέσω ίντερνετ να φάει μερικούς που ήταν διαθέσιμοι για δείπνο...δε θυμάμαι τώρα αν συμμετείχαν και οι ίδιοι στο φάγωμά τους....και ύστερα μου λέτε για απλά πτωματάκια επί σκηνής....δεν ξέρω το χουμε λίγο χάσει ομαδικά...

αν αληθεύει πάντως αυτό με το θίασο...και συνέβαινε αυτό ..και ήμουν εκεί θα τραβούσα μία αγωγή στο θιασίσκο για προσβολή ανθρώπινης αξιοπρέπειας η οποία προστατεύεται και με την ΕΣΔΑ και αποτελεί αξία που δεν "διατίθεται" ακόμα και από τον ίδιο τον άνθρωπο και ας χτυπιέται κάτω να την ξεσκίσει...γιατί πρόκειται για κάτι ανώτερο...

αν και αγνωστικιστής ως άτομο που κάποτε ίσως γίνει μόριο...το ένστικτό μου μού λέει ότι κάποια πράγματα πρέπει να τα προστατεύουμε..ελπίζω να μην αλλάξω γνώμη!!:X:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.