Jump to content



Περί βάσεων δεδομένων.


Tsunami

Recommended Posts

Disclaimer: Είμαι παντελώς άσχετος με το θέμα οπότε αν δείτε τίποτα χαζό προσπεράστο το.Merci

¨Εχω μια βάση δεδομένων σε Access που έχει κάποια στοιχεία ( καταχωρήσεις για τηλέφωνα,διευθύνσεις κλπ). Η υπάρχουσα εφαρμογή είναι outdated οπότε θέλω μήπως μπορέσω να σχεδιάσω μια καινούργια και αν μπορώ να μεταφέρω την database εκεί. Γίνεται ναι / όχι και πως?

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις να ξανασχεδιασεις ολη την βαση την καινουρια(καινουριους πινακες, πεδια κτλ), μετα θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα για να βαλεις τα δεδομενα απο την access. θεωριτικα μιλαω, δεν το εχω κανει...

αν εννοεις την υπαρχουσα βαση(σας σχεδιασμο) να αλλαξεις dbms θα ειναι ποιο ευκολο..

εξαρταται κ για τι βαση μιλαμε παντα..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια γρήγορη επαφή που είχα με την Access νομίζω μπορώ να διατυπώσω καλύτερα αυτό που θέλω. Θέλω να βελτιώσω την φόρμα της βάσης και να ρωτήσω αν μπορώ στην φόρμα να βάλω κάποια καινούργια στοιχεία και να αφαιρέσω κάποια παλιά χωρίς όμως να χαθούν τα υπάρχοντα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.