Jump to content



275 GTX After market cooler


Silender

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω πρόβλημα θερμοκρασίας με 3 κάρτες 275GTX που έχω σε 3 PC και θα ήθελα μερικές καλές & σοβαρές προτάσεις για After market cooler που αν μπορώ να προμηθευτώ από Ελλάδα.

Θα ήθελα προτάσεις με βάση την ποιότητα και το Lifetime.

Αν είναι να γίνει η δουλειά δε με πειράζει να πληρώσω κάτι περισσότερο.:warning2:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:beer:

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προβληματα θερμοκρασιας? Εμενα η gtx275 με σωστο σεταρισμα στον ανεμιστηρα δεν παει ποτε πανω απο 72-73 (το καλοκαιρι πιανει καμια 80ρα με το ζορι).

Αν εχεις τετοιες θερμοκρασιες εισαι οκ. Αν δεν εχεις μπορεις να ξεκινησεις φτιαχνοντας προφιλ για τη διαχειριση του ανεμιστηρα τους, ωστε να ανεβαζει στροφες απο νωρις (by default ο ανεμιστηρας του ειναι στο 40% μεχρι τους 90C νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

χμμμ

λοιπόν κοίτα να δείς τι παίζει.

εχω καμιά 25αριά 260GTX(Zotac) και 3 275GTX(Gigabyte) το υπόλοιπο σύστημα είναι ίδιο σε όλα τα PC. Τα μηχανήματα τρέχουν WinXP με τον official driver "της κάθε εποχής".

Παρ'ολαυτά μου παγώνει στα games εκεί που έχω τις 275 ακόμα και σε παλιά μηχανή γραφικών όπως του CoD:MW

Εχω αλλάξει driver, έχω βάλει με το riva tuner & Nvidia control panel τον ανεμηστήρα στο 80% και 100% αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Ξέρεις πότε λύθηκε? όταν έβγαλα μια 260 από ένα δίπλανό PC(με τον ίδιο driver κιόλας).

Γιαυτό κοιτάω στη λύση της ψύκτρας.

ΥΓ: Με furmark δεν μου ψοφάει πουθενά(να προλάβω κάποιους).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.