Jump to content



Επιλογή μνήμης DDR3


Gzar

Recommended Posts

καλησπερίζω την παρέα με ένα ερώτημα - βοήθεια

Στήνω ένα pc για ένα φίλο και από το σύστημα της υπογραφής θα του προσθέσω εκτός των άλλων

τις κάρτες γραφικών τον επεξεργαστή και σκεφτόμουνα και τις μνήμες.

Έχω ένα κιτάκι ίδιο με αυτές που φοράω τώρα ( Corsair XMS3 6GB DDR3-1600 Ram Kit (PC3-12800, 7-8-7-20, CMX6GX3M3C1600C7) - Μνήμες - plaisio.gr ) το οποίο βόσκει κάπου στην αποθήκη λόγω έλλειψης χρόνου αλλά δεδομένου ότι πλησιάζουν οι γιορτές είπα να κάνω μια μίνι αναβάθμιση.

Η ερώτηση είναι η εξής:

1. Να του βάλω αυτές που έχω κι εγώ και να μείνω κι εγώ με τις ίδιες?

2. Να φορέσω και τα άλλα 6gb και να του πάρω κάτι ανάλογο ( έχω και τις Corsair XMS3 6GB DDR3-2000 Kit (3x2GB, PC3-16000, 9-9-9-24, CMX6GX3M3A2000C9) - Μνήμες - plaisio.gr σαν επιλογή στο σπίτι από άλλο pc το οποίο δεν χρησιμοποιώ )

Link to comment
Share on other sites

Tα 6 γιγα για την σημερινη εποχη ειναι ουτος η αλλως αρκετα.

Οσοι πανε στα 12 γιγα , ξερουν γιατι πανε , και δε ρωταν . (Παντως ειναι πολυ λιγοι)

Οι μνημες που εχεις ειναι παρα πολυ καλες και οτι και να βαλεις για καλυτερο , διαφορα δε θα δεις.

Τωρα αν θες να βαλεις τπτ corsair dominator στα 2000 , μαυροκοκκινες για να ταιριαζουν με τη μητρικη σου , ειναι δικο σου θεμα.

Οι enthusiasts δε κοιτανε και πολυ το κοστος/αποδοση.

Εγω παντως ψηφιζω την κουρτινα 1.

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε κολλήματα εμφάνισης δεν έχω... έτσι κι αλλιώς το κουτί είναι κάτω από το γραφείο οπότε δε το βλέπει και κανένας...

Άρα λέω να του βάλω τις 2000αρες και να φορέσω στο άλλο τις 1600άρες.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Για να μην ανοίγω καινούργιο thread για επιλογή kit ddr3 triple channel

τι προτείνετε ανάμεσα από τα αυτά τα 2? Corsair , Gskill

Οι gskill με μεταφορικά dhl express βγαίνουν 190.

Link to comment
Share on other sites

G skill εννοείται!!!Οι corsair που ποστάρεις δεν είναι το δυνατό κιτ και οι g skill είναι πολύ καλές και θα παίζουν και με 8άρια πιστεύω κρίνοντας και από άλλες που είχαν πέσει στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.