Jump to content



Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Λεει δεν ειναι συμβατο με το Note 2....Wtf Nvidia?

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας το βαλουν τοτε στο shield store η οτι διαολο εχουν... Το βλεπουμε κι εμεις στο play store και το λιγουρευομαστε!!

Sent from my Note II using Tapatalk

Ακριβώς, και σου μπαίνουν ιδέες, αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που μπορείς να βάλεις και Tegra zone αλλά μόνο για να πάρεις μάτι.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματάκι να μου λέει συνολικό μέγεθος σε εικόνες, βίντεο, λοιπά αρχεία και παιχνίδια?

Βρήκα ένα αλλά δεν γράφει για παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματάκι να μου λέει συνολικό μέγεθος σε εικόνες, βίντεο, λοιπά αρχεία και παιχνίδια?

Βρήκα ένα αλλά δεν γράφει για παιχνίδια

Ένα κλασικό είναι το DiskUsage, αλλά δεν ξεχωρίζει παιχνίδια από άλλες εφαρμογές. Ρίξε του μια ματιά, εμένα με βολεύει η λογική του...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αρέσει καλύτερα το Diskusage (και όχι το "Disk Usage" :p) αλλά έχω την εξής απορία. Γράφει σε ένα game (μέσα στο app) ότι έχει μέγεθος ~55MB. Από τα settings --> apps όμως γράφει ~1GB. Φαντάζομαι υπάρχει διαφορά στο initial installation και στο fully updated αλλά αυτή η διαφορά μπορεί να φανεί (μέσα στο app πάντα) από άλλο σημείο του graph?

Memory management ή battery management applications αξίζει να βάλω?

Και μιας που το θυμήθηκα

Κανένα antivirus, μακριά

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αυτή τη στιγμή έχω βάλει 3 :p

Μέχρι να αποφασίσω αν θα τα ξηλώσω όλα ή θα αφήσω κάποιο για τα extra features που έχουν. Από ότι είδα, δεν πολυχρειάζεται antivirus. Υπάρχει κάποιος λόγος να ΜΗΝ βάλω? (εννοώ να δημιουργεί κάποιο θέμα από το πουθενά)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αρέσει καλύτερα το Diskusage (και όχι το "Disk Usage" :p) αλλά έχω την εξής απορία. Γράφει σε ένα game (μέσα στο app) ότι έχει μέγεθος ~55MB. Από τα settings --> apps όμως γράφει ~1GB. Φαντάζομαι υπάρχει διαφορά στο initial installation και στο fully updated αλλά αυτή η διαφορά μπορεί να φανεί (μέσα στο app πάντα) από άλλο σημείο του graph?

Memory management ή battery management applications αξίζει να βάλω?

Και μιας που το θυμήθηκα

Αυτή τη στιγμή έχω βάλει 3 :p

Μέχρι να αποφασίσω αν θα τα ξηλώσω όλα ή θα αφήσω κάποιο για τα extra features που έχουν. Από ότι είδα, δεν πολυχρειάζεται antivirus. Υπάρχει κάποιος λόγος να ΜΗΝ βάλω? (εννοώ να δημιουργεί κάποιο θέμα από το πουθενά)

Συνήθως τα παιχνίδια που κατεβάζουν πρόσθετα δεδομένα τα αποθηκεύουν σε κάποιο φάκελο μέσα στην SD. Από τη διαχείριση εφαρμογών ξέρουν ότι είναι "δικά τους", αλλά όταν κοιτάς τον κατειλημμένο χώρο με τρίτες εφαρμογές, η ταξινόμηση γίνεται ανά φάκελο.

Για εξοικονόμηση πόρων και ενέργειας, ρίξε μια ματιά στο Greenify.

Είναι ο ίδιος λόγος για τον οποίο τα antivirus είναι καλύτερο να αποφεύγονται, εάν πραγματικά δεν τα χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τελικά το βρήκα που ήταν το υπόλοιπο μέγεθος.

Το Disk Usage θα το σβήσω μάλλον. Το μαμά viewer (settings --> storage πιο συγκεκριμένα) βλέπω με καλύπτει. Greenify δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε.

Memory management δεν χρειάζεται πιστεύω. Όπως έγραψα αλλού, η διαχείρηση μνήμης είναι καταπληκτική.

Αντικλεπτικό σκέφτομαι σοβαρά να βάλω (πχ Cerberus). Από ότι διάβασα χρειάζεται root (και δεν το πολυψήνω)

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Οκ, τελικά το βρήκα που ήταν το υπόλοιπο μέγεθος.

Το Disk Usage θα το σβήσω μάλλον. Το μαμά viewer (settings --> storage πιο συγκεκριμένα) βλέπω με καλύπτει. Greenify δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε.

Memory management δεν χρειάζεται πιστεύω. Όπως έγραψα αλλού, η διαχείρηση μνήμης είναι καταπληκτική.

Αντικλεπτικό σκέφτομαι σοβαρά να βάλω (πχ Cerberus). Από ότι διάβασα χρειάζεται root (και δεν το πολυψήνω)

Root χρειάζεται για μη μπορεί εύκολα να το σβήσει ο κλέφτης... Πολλές λειτουργίες δουλεύουν ναι και χωρίς αυτό.

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά με root χάνεται η εγγύηση?

Σημαντική ερώτηση. Τι συνιστάται για προστασία σε e-banking login από το κινητό?

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όλα τα ebanking apps είναι σούπερ secure.

Εγώ το μόνο που έχω είναι το lockit σε αυτά για έξτρα ασφάλεια στο να μπω στην εφαρμογή αλλά πχ όπως θα έχεις δει τα banking apps (τουλάχιστον Αγγλία) όταν βγεις απο αυτά κλείνουν με την μια και log off και δεν κάθονται task manager κλπ.

Δεν νομίζω να χρειάζεται έξτρα προστασία. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω που τα χρησιμοποιώ κατά κόρων

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.