Jump to content



Amiga Forever 6 is Out!


Suedehead

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από packo [Σήμερα, στις 11:24]

Tσ τσ τσ τσ zarra......για ποιες Amiges υπήρχε το WB 3.1???

Ε?Ε?Ε?Ε? για ποιές??

μμ οχι για την 500 απ'οτι θυμαμαι...χωρις να ειμαι 100% σιγουρος... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

αυτές ήτανε τότε εποχές. Θυμήθηκα τον Atari 1040 STFM που ταλαιπωρούσα, και τον κλασσικό Amstrad 6128 που είχα ρημάξει στο Bomb Jack. Αλλά και το dos 3.3 πάνω σε ένα 8088!!!!Amiga δεν είχα ποτέ πάντος αλλά σίγουρα πρόκειται για ένα από τα μηχανήματα που άλλαξαν εντελώς την έννοια home computer. Κριμα που μας τέλειωσε η Commodore τόσο ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μπόλικη "σαβούρα" ,

Vtech game

Tomy Terra-Hit

Sinclair ZX81

Spectrum ZX (Λαστιχένια πλήκτρα)

Spectrum +

Atari 2600

Atari 2600 (small edition)

Atari 7800

Atari Jaguar

Gameboy Pocket

Gameboy Pocket Color

Gameboy Advance

Gameboy Advance Sp

Nintendo 64

Nintendo Super NES

Gamecube

Game.Com (B&W)

SwanCrystal (Κυκλοφόρησε ΜΟΝΟ στην Ιαπωνία)

Sega Mega Drive

Sega Saturn

Sega Master System II

DreamCast

Playstation 1

Playstation 2

Silicon Graphics Indigo

Commodore Plus/4

Commodore 64 + Tape + Drive

Commodore 128D !!!!

Amiga 500

Amiga 4000

Commodore Amiga CDTV

Panasonic 3DO

Οποιος έχει σαβούρα σπίτι του , να με φωνάξει να την μαζέψω , (αλλά μην το πει στην γυναίκα μου......)

Εκτός από αυτό , μου την βάρεσε να ξυπνήσω κι άλλους για το retro computing (είναι η ιστορία μας ρε παίδες πως να το κάνουμε , πως διάολο θα ξεστραβωθούν και οι νέοι λίγο που ζήσανε την εποχή του Halo και του Doom) και πήγα και έφτιαξα 50 μπλουζάκια με την στάμπα της Commodore και τα έχω βάλει στο fleamarket.

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2432054

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να ξεχασει τα kick off>>goal, το turican ,τα shadow of the beast (εποοοος), το another world (θεικο) και τα μετεπειτα streetfighter & mortal combat που μας αναγκασαν να φορτωθουμε επιπλεον floppy...Nα μην αναφερω και τους τρομερους simulators της εποχης (microprose rules) oπως και κατι..... πατάρια στη Σολωμου & τη Στουρναρη χε χε!! Εγω παντως την 500αρα την ειχα κανει ανταλλαγη με PS1 και εκλαιγα τα λεφτακια μου.... AMIGA 4 EVER :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαγή την 500αρα με PS1 ??? Αυτό είναι ιεροσυλία φίλε μου.

Δεν φαντάζομαι να σου πρόσφερε το PS1 τις εμπειρίες και τις αναμνήσεις που έχεις από την Amiga.

----

CBM still rulez!!!

:worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.