Jump to content



Mail Messages From Forum


packo

Recommended Posts

Με την πρόσφατη εγγραφή μου άρχισα να λαμβάνω και τα e-mails ποθ στέλνει αυτόματα το forum.Χρησιμοποιώ Mozilla 1.4 και παρατήρησα ότι τα Ελληνικά που περιέχονται τόσο σε subject όσο και στο body εμφανίζονται περίεργα.Το ίδιο δεν συμβάινει σε mail client από Linux Shell (δοκιμή σε Redhat 9, Pine 4.44) αλλά αυτό έχει να κάνει με το σωστό setting της κονσόλας να δείχνει Ελληνικά.

Φαντάζομαι ότι το πρόβλημα έχει να κάνει με τα Mime-Headers που στέλνει ή δεν στέλνει (η αλήθεια έιναι πως δεν τα είδα στα Headers) και συγκεκριμένα ο Content-Type που θα έπρεπε να αναφέρει τα εξής : text/plain; charset=iso-8859-7

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

Εγω τωρα Φανη μου αν αναφερω ξανα το προβλημα αργοποριας των ΠΜ σε ορισμενους χρηστες θα μου θυμωσεις?

Δεν νομίζω ότι υφίσταται τέτοιο θέμα.... δεν μπορεί επιλεκτικά να καθυστερεί τα π.μ. από σένα προς ορισμένους άλλους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.