Jump to content



HD69xx επιδοσεις και εντυπωσεις.


zpaf

Recommended Posts

Καλα αυτη η nvidia παντως το παραξεφτιλιζει με τις τιμες.Kαι τωρα βγηκαν τα 69xx

και αυτη το χαβα της ουτε 1$ δε εριξε τις τιμες.Παλια νοοτροπια Intel εποχες που επαιζε μονη της και το κουφο ειναι οτι δε παιζει μονη της.

Και γιατι να ριξει τις τιμες της;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply
Για κοιτα τι μπορουν να κανουν τα σαπακια μου τελικα σε eyefinity :D

eyemx.jpg

XFX Radeon 6970 and Radeon 6950 Graphics Card Review - CrossFire / Eyefinity vs SLI

Μεταξυ μας ομως μη πειτε τιποτε του borg γιατι θα μου την πει παλι :D

Στα διαγραμματα καλα παει το ef... στην πραξη ειναι απο το κακο στο χειροτερο!

Link to comment
Share on other sites

Στα διαγραμματα καλα παει το ef... στην πραξη ειναι απο το κακο στο χειροτερο!

Σου ήρθε το email από τον τυπα ή το λες με βάση αυτά που είδες πέρσι τον Μάρτιο ?

Μάλλον το δεύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε το email από τον τυπα ή το λες με βάση αυτά που είδες πέρσι τον Μάρτιο ?

Μάλλον το δεύτερο!

Καλα, εσυ εισαι το αιωνιο θυμα, εδω επαιζες με μια καρτα 5760χ1080 ολα low, το stuttering θα σε πειραξει?

post-10015-1416074798,2041_thumb.jpg

Τι λες εφτιαξε? Γιατι αυτος δεν εβλεπε stuttering ουτε με 2χ5870!

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός....

Eγω πιστευω μονο τα ματια μου. Μεχρι εκει που ξερω λεω, απο εκει και περα το χερακι μου στη φωτια δεν το βαζω...

Βασικα το προβλημα ηταν οπως σου ειπα οτι ενω κλειδωνε η εικονα και tearing δεν ειχε, το fps ανεβαινε πανω απο 60fps και γενικα ειχε μια περιεργη αισθηση (stuttering)...

Aντε Zpaf χτύπα 2 Monitor ακόμα και εναν adaptora και φώναξε εμένα και τον csaris να κανουμε επιτόπιο έρευνα! :hehe:

Tοτε ειχε γινει θεμα, αλλα τωρα βλεπω οτι δεν διαμαρτύρονται! Εχεις δει κατι Csaris ? Απλα να βγαλουμε ενα ορθο συμπέρασμα!

ZPAF θελω ενα FAR CRY 2, CRYSIS και CRYSIS WARHEAD.....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα το ψάξει πριν κάνει την κίνηση... δεν θα πάει ετσι!

Φερτες σε μενα, αλλα δεν εχω adaptora! Toν πουλησα....

Δεν χρειαζεται εαν το ενα μονιτορ ειναι VGA!!!!

Βαζεις ενα DISPLAY PORT to vga adaptoraki και στελνεις VGA εικονα στο MONITOR-> Λογικά είναι πολύ οικονομικά γιατι δεν ειναι active

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Seb δεν εχει νόημα στα default ρολόγια... ειναι πολυυυ πισω

Έτρεξα με τα 24/7 setings 950/1200

Μονο στο Vantage κοντραρίζονται... :hehe: ( τι το ήθελα... θα μπω στην πρίζα...)

57710652.jpg

45939764.jpg

edit: Αστα seb... δεν ξερω ποσο θα κρατηθώ...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά έχουν τα 2x6950 default από τα 2x5850(950/1200)

Τρελή ήττα τρώνε τα 2χ5850 (950/1200), sorry angelf αλλά εντυπωσιάστηκα!

Που να τα δεις ετσι οπως τα φαντάζομαι τα 2χ6950 στα 950/1450 θα μαζεύουν τα fps σαν λυσσασμένα. Xαλαρα μια ανασα απο εμενα θα φτάσουν!

Angelf μυριζομαι απο αυριο αγγελια ?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχναμε κοιτατε τι εδιναν 6 μηνες πριν 2x480 sli στο AvP απο τον GeoZ εδω http://www.thelab.gr/1062831484-post41.html

70.5 2x480sli τοτε

75.7 2x6950cf σημερα

@ seb,csaris παιδες ευχαριστω για τις συμβουλες σας για το eyefinity. Θα το αφησω ως εχει για την ωρα και αργοτερα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχναμε κοιτατε τι εδιναν 6 μηνες πριν 2x480 sli στο AvP απο τον GeoZ εδω http://www.thelab.gr/1062831484-post41.html

70.5 2x480sli τοτε

75.7 2x6950cf σημερα

@ seb,csaris παιδες ευχαριστω για τις συμβουλες σας για το eyefinity. Θα το αφησω ως εχει για την ωρα και αργοτερα βλεπουμε.

Oι κάρτες σου σπέρνουν μάγκα με baby drivers ! Περιμένω κολασμένες καταστάσεις στα 950/1.45ghz .....

Το σπίτι μου είναι ανοιχτό για δοκιμές πάνω σε eyefinity όταν το αποφασίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε μερικα πραγματα: STALKER DX11

2x580gtx (απο εμενα στα default) αλλα ειναι στα 1920χ1080 και οχι σαν τα αλλα απο κατω που ειναι στα 1920χ1200. Αρα ενα 7% κατω θα ηταν οι επιδοσεις μου

stalkerdx11res.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2x6950 default με baby drivers

stalkers.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2x5850 στα (950/1200)

57710652.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mεγαλη δυναμη τα 2χ6950 τα οποια ocarizontai και τρελα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομη περιμενουμε καποιο software για o/c σε crossfire χθες το βραδυ εκανα καποια τεστ με την μια 6950 και το msi afterburner.

Την ταση δεν μπορω να την πειραξω ακομη αλλα τα ρολογια της 6950 πηγανε 900/1450 τρεχοντας τα παντα σταθεροτατα.

Το απογευμα που θα ειμαι σπιτικος θα μπορεσω να δωσω και καποια screenshots με single 6950.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακομη περιμενουμε καποιο software για o/c σε crossfire χθες το βραδυ εκανα καποια τεστ με την μια 6950 και το msi afterburner.

Την ταση δεν μπορω να την πειραξω ακομη αλλα τα ρολογια της 6950 πηγανε 900/1450 τρεχοντας τα παντα σταθεροτατα.

Το απογευμα που θα ειμαι σπιτικος θα μπορεσω να δωσω και καποια screenshots με single 6950.

Αφού στα λεω! Οι μνήμες σου ειναι 6,0ghz δηλαδη 185gb/s από εργοστάσιο είναι για 4χ1.5ghz! Τι σημαινει αυτο, περνας 570gtx και εχεις πιασει 480gtx και σου ξαναλεω χωρις να κανεις OC :) στις μνημες.

Ο πυρηνας για καθε μερα ανετα 950. Απο ατομο εχω δει και 1020 με αερα :)

Φαντασου ποσο εχεις ακομα να δώσεις!

Δωσε και τα αλλα bench που σου ειπα : far cry2, crysis, crysis warhead

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια διαφορά έχουν τα 2x6950 default από τα 2x5850(950/1200)

Τρελή ήττα τρώνε τα 2χ5850 (950/1200), sorry angelf αλλά εντυπωσιάστηκα!

Που να τα δεις ετσι οπως τα φαντάζομαι τα 2χ6950 στα 950/1450 θα μαζεύουν τα fps σαν λυσσασμένα. Xαλαρα μια ανασα απο εμενα θα φτάσουν!

Angelf μυριζομαι απο αυριο αγγελια ?:hehe:

Η σύγκριση σου αυτή εδώ δυστυχώς είναι άκυρη. Οι δύο 5850 κοστίζουν περίπου 300-320 Εuros (εννοείται 2ο χέρι πλέον), δηλαδή όσο η μία μόνο 6950! Λογικό είναι όποιος δώσει 650 Εuros να εχει καλύτερη απόδοση από ότι τα μισά. Η 6950 αντικαθιστά την 5870, αλλά και πάλι η 5870 έχει ήδη πέσει κάτω από τα 300 Euros σε αξία. Εγώ με 300 Εuros τί να αγοράσω? Μια 6950 ή τις δύο 5850 που θα πουλήσει ο Angel?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.